Masthead header

Koray Avcı Çakman’dan çocuklara: “Oyunda Kal”

Koray Avcı Çakman’ın çocuklara yazdığı “Oyunda Kal”, Hande Ünver’in resimleriyle Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Çocuk edebiyatımızın üretken kalemlerinden KORAY AVCI ÇAKMAN, ALTIN KİTAPLAR logolu yeni kitabı OYUNDA KAL’da sanal alem ile gerçek dünyayı ustaca harmanlıyor.

Sanal alem hepimizin hayatında başköşede artık. Çoğumuz, gerçek hayatta ulaşamadığımız başarıyı, beğeniyi, saygınlığı orada yaşayabiliyoruz kolayca. Koray Avcı Çakman, yeni kitabı Oyunda Kal’da çocukların gözünden işte bu ikilemi konu alıyor. Ve keşfedilmeyi bekleyen bir dünyaya tıpkı bir gün ışığı gibi sızıyor.

Varvar’ı, Yokol’u, Devsil’i ile gizemli bir kent, Varkent! Bilgisayar başında değme korsanları kıskandıracak kadar parlak, okulda sönük bir genç, Asım! Youtuber olmak isteyen arkadaşı, Mali! Varkent’ten bir tanıdık, Melis! Okulun en havalısı ve bir o kadar da acımasızı, Kutay! Süpsüp vidası, pıtpıt teli ile yapılan bir robot! Ağlak mantı, logosu ısırılmış limon olan bir teknoloji devi, haylaz bir papağan… Tüm bunların yolları kesişirse neler olur? Bakben misin, İzleben mi? Soluk soluğa bir maceraya ne dersin?

Yazar Hakkında

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. mezunu olan ve 2006 yılından beri yazar olarak yaşamını sürdüren Koray Avcı Çakman’ın çocuk kitapları farklı pek çok yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Yazar ayrıca çeşitli dönemlerde TRT’ye çocuk öyküleri ve senaryolar yazmıştır. 2006’da Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, 2009’da II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda Son Trenler Makas Değiştirmez ile üçüncülük ödülü, 2010’da Arkadaşım Flamingo Temalı Çocuk Öyküleri Yarışması’nda Flamingo Günlüğü ve aynı yıl II. Kelenderis Öykü Yarışması’nda Mavi Bisiklet isimli öyküyle ikincilik ödülleri kazanan yazar, 2011’de TUDEM Çocuk Romanı Yarışması’nda Almarpa’nın Gizemi ile birincilik, 2012’de TUDEM Çocuk Öyküleri Yarışması’nda Gülen Sakız Ağacı ile ikincilik ödüllerine layık görülmüş; 2015’te Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı roman ödülünü kazanmış ve 2016’da TUDEM Kısa Öykü Yarışması’nda da mansiyon almıştır.

edebiyathaber.net (26 Nisan 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r