Masthead header

Komplike Dergi’nin 2. sayısı çıktı

Sosyal bilimler ve kültür alanında yayın yapan Komplike Dergi’nin “Gelecek” temalı 2. sayısı yayımlandı.

Yayının kuruculuğu ve genel yayın yönetmenliğini Güney Güneyan üstleniyor. Yayın koordinatörü koltuğunda Selcen Özgen, yazı işleri müdürü koltuğunda ise Devrim Ekinci görülüyor. Görsel yönetmen Şengül Altınok’un minimalist bir çizgi ile tamamladığı yayının editoryal süreçlerinde ise Aysel Cigerlioğlu ve Özgün Muti görev aldı. Mutfakta ise Melis Ural ve Nergis Fırtına bulunuyor.

Bu sayıda dikkat çeken bir nokta da çizer kadrosunun çeşitliliğiydi. Almanya, Amerika, Belçika, Endonezya, Fransa, İngiltere,  İtalya, Rusya, Polonya, Japonya ve Ukrayna’dan  birçok değerli çizerle çalışıldı. Çizimleriyle yayına renk veren isimler; Alpova Avcı, Amaury d’Arcangues,  Ayça Ünüvar, Beril İrman, Esin Karabenli, Ezgi Uzamaz, Fatemeh Nazari, Galya Gubchenko, Gianluca Constantini, Handan Yıldırım, Havva Marta, Kadir Nakipler, Muhammad Daffa Aulia, Muhammad Fariz, Nicolas Raymond, Sebastian Tian, Sergey Kandakov ve Tachadon Sakulsittachai oldu.

Yayının röportörü Nergis Fırtına, alternatif/rock müzik grubu “In Hoodies” ile söyleşi gerçekleştirdi. Yayının yazar kadrosu ise şöyle şekillendi; Ahmet Okkol, Anastasija Nunjan, Arya Yeloğlu, Aslan Şahingöz, Aydın Tonga, Babür Karbey Vina, Begüm Bektöre, Berat M. Seferoğlu, Berna Balkaya, Burak Bayülgen, Candan Badem, Doğukan Adıgüzel, Emre Emrem, Erdem Öztaşa, Eric Djoure, Fahri Alpyürür, Fatma Büyükkatran, Fidel Alkoç, Gizem Şimşek Kaya, Güney Güneyan, Haluk Berkmen, Haşim Belten, İhsan Güvercin, Işıl Bayraktar, Josef Kılçıksız, Karl Levi, Melek Dündar, Meltem Arıkan, Mine Koşal, Murat S. Dural, Oğul Tuna, Ozan Dağdeviren, Pınar Doğu, Şafak Ural, Sevan Nişanyan, Tamer Ertangil, Timur B. Davletov, Tuna Tetik, Türkay Ürkmez, Umut Yılmaz, Vural Yıldırım ve Zeki Seskir.

edebiyathaber.net (1 Şubat 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r