Masthead header

Kolombiya Festivali 25-30 Temmuz tarihleri arasında

25-30 Temmuz tarihleri arasında bomontiada’da Kolombiya Festivali düzenleniyor. Tamamı ücretsiz gerçekleşecek film gösterimleri, dans şovları ve fotoğraf sergisi ile Kolombiya kültürü İstanbul’a taşınacak. Ayrıca katılımcılar, 29 Temmuz tarihinde kurulacak stant ile festivalde birbirinden farklı Kolombiya meyveleri ile tanışacak.

Film gösterimleri

Festivalde gösterilecek filmler son 10 yılda yükselişe geçen Kolombiya sinemasının dikkat çeken yapımları arasından seçildi. “Gabo: The Magic of Reality”, “The Wind Journeys”, Land and Shade”, Embrace of Serpent” festivalin ilk 4 günü 25-28 Temmuz tarihleri arasında saat 21.30’da bomontiada avluda gösterilecek.

TARİH FİLM
25 Temmuz Salı Gabo: The Magic of Reality
26 Temmuz Çarşamba The Wind Journeys
27 Temmuz Perşemebe Land and Shade
28 Temmuz Cuma Embrace of the Serpent

Fotoğraf sergisi

Kolombiyalı mimar, fotoğrafçı ve film yapımcısı Nicolás Van Hemelryck’in Amazon Ormanları’nın eşsiz güzelliğini gösteren “Amazing Amazon” adlı fotoğraf sergisi festival boyunca her gün bomontiada Alt’ta saat 19.30’da başlayacak. Hemelryck’in Amazon nehrinden Alp dağlarına olan 5 aylık bisiklet yolculuğu sırasında çektiği bu fotoğraflar bölgenin kendine has hayvanlarını, bitki örtüsünü ve doğal güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Performans

Kolombiya’nın en yetenekli dansçılarından oluşan Colombian All Star Dance Company’nin sergileyeceği akrobatik-salsa performansı 29 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da, 30 Temmuz Pazar ise 17.00’de bomontiada avluda yapılacak. Bugüne kadar yetmişin üzerinde ülkede performans sergileyen Colombian All Star Dance, dünyada salsa şovları konusunda en büyük dans gruplarından biri sayılıyor. Kolombiya salsa tekniğinin akrobasi ile buluştuğu şovları ile ekip, Kolombiya ritimlerini bomontiada’ya taşıyacak.

edebiyathaber.net (18 Temmuz 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r