Kepler62 gezegenindeki çocukların hikâyesi tüm heyecanıyla devam ediyor

Şubat 8, 2023

Kepler62 gezegenindeki çocukların hikâyesi tüm heyecanıyla devam ediyor

Timo Parvela’nın yazdığı, Pasi Pitkänen’in resimlediği Kepler62 Yeni Dünya / ikinci sezon – üçüncü kitap: Fısıldayıcılar Şehri , 8 ve üzeri yaş grubu için Nil Deniz Çidanlı çevirisiyle Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Heyecan dolu bir uzay macerası: Kepler62! Serinin kitaplarını dönüşümlü olarak kaleme alan Finlandiyalı yazar Timo Parvela ve Norveçli yazar Bjørn Sortland’ın bu kolektif yaratımına önemli bir isim daha dâhil: Dünyada büyük ilgi uyandıran akıllı telefon uygulaması ve bilgisayar oyunu Angry Birds’ün illüstratör ekibinden Pasi Pitkänen serinin çizeri. Kepler62 serisinde ikinci sezonla macera hız kesmeden devam ediyor. İkinci sezonun üçüncü kitabı Fısıldayıcılar Şehri Can Çocuk raflarında!

Joni, abisi Ari’yi bulmak için kamptan ayrılır. Çıktığı bu zorlu yolculukta, X ve gölge aslanlarından biri ona eşlik ettiği için biraz rahatlamıştır. Bu yabancı gezegenin daha önce keşfedilmemiş bölgelerinde yapacakları seyahat bilinmezlerle doludur. Joni, X ve gölge aslanı gezegenin akıl almaz güzelliklerinin yanı sıra çirkinliklerini de deneyimleyeceklerdir. Peki ya fısıldayıcılarla ilgili gerçek nedir? Bir tür ilah oldukları doğru mudur?
 
Norveç ve Finlandiya’nın çok sevilen yazarları Bjørn Sortland ve Timo Parvela’dan nefes kesen bir uzay macerası: Kepler62. 
 
İkinci sezon “Kepler62 Yeni Dünya”nın üçüncü kitabı Fısıldayıcılar Şehri ile maceraya siz de ortak olun!

Kendini neredeyse bir tüy gibi hafif hissetti. Yorgun uzuvlarını yumuşacık bir ılıklık sarmıştı. Onu tatlı bilinçsizliğin derinliklerine çeken yumuşak bir köpüğün içine batmış gibiydi. Rüyaların bile tüm endişelerle birlikte yok olduğu bir yerdi burası.

Timo Parvela
Finlandiya’nın en sevilen çocuk kitapları yazarı. Birçok kitabı sahneye ve televizyona uyarlandı. Ultra popüler Ella serisi dünya çapında ün kazandı, beyazperdeye aktarıldı. Parvela’nın kitapları edebiyat eleştirmenleri tarafından da çok sevildi. Kitapları hâlâ çoksatar listelerinin başlarında yer almakta. Timo Parvela Finlandiya’nın en önemli çocuk ve gençlik edebiyatı ödüllerine değer görüldü, kitapları yirmi dile çevrildi.

Kepler62 Serisine Ait Kitaplar: Kepler62: Davetiye • Kepler62: Gerisayım • Kepler62: Öncüler • Kepler62: Sır • Kepler62: Yolculuk • Kepler62: Virüs • Kepler62 Yeni Dünya – İki Kabile • Kepler62 Yeni Dünya – Ada • Kepler62 Yeni Dünya – Fısıldayıcılar Şehri

edebiyathaber.net (8 Şubat 2023)

Yorum yapın