“Kentin Aynaları – İstanbul’un Sanatçılarından Yansımalar” raflarda

Aralık 23, 2022

“Kentin Aynaları – İstanbul’un Sanatçılarından Yansımalar” raflarda

Alistair Hicks’in “Kentin Aynaları – İstanbul’un Sanatçılarından Yansımalar” adlı kitabı, Çağla Özbek çevirisiyle Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yapı Kredi Yayınları’ndan ilk kez 2015’te Küresel Sanat Pusulası – 21. Yüzyıl Sanatında Yeni Yönelimler adlı kitabı yayımlanan yazar ve küratör Alistair Hicks yeni kitabı “Kentin Aynaları – İstanbul’un Sanatçılarından Yansımalar” ile okuyucuyla buluşuyor. Kitap Halil Altındere, Osman Bozkurt, Hera Büyüktaşcıyan, Antonio Cosentino, Cevdet Erek, Leyla Gediz, Nilbar Güreş, Gözde İlkin, Ali Kazma, Serra Tansel, Serkan Taycan, Hale Tenger’in İstanbul’la kurdukları ilişkiye odaklanıyor.

“Bu kitap on iki İstanbullu sanatçıdan oluşan jüriyle bir oturum. Grubun rastlantısal bir seçim süreciyle oluşturulduğunu söyleyebiliriz, ancak hepsi şehrin bugününe dair güncel ve belirleyici bir izlenim sunmak üzere bir araya geldi. Ortak bir yol haritaları yok, dolayısıyla ortaya uyumlu bir topluluk, heyet ya da zümre çıkmıyor, ancak bu masadan doğabilecek nice diyalog var.”

edebiyathaber.net (23 Aralık 2022)

Yorum yapın