İlginç bir kitap okumak isteyenlere

Şubat 23, 2022

İlginç bir kitap okumak isteyenlere

Efe Aydar’ın “Cennete Gideceksem Cehennemim de Gelmeli” adlı kitabı Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Efe Aydar denenmemiş bir şeyi deniyor bu kitapta. 365 gün için, her güne bir madde yazarak bir tür sofistike günlük bırakıyor elimize. Rafine, yüksek entelektüel, bazen muzip bazen şeytanın avukatı bir yazarla tanıştığımızı anlıyoruz. Kitaplardan, filmlerden, kültür dediğimiz kavramı şekillendiren ikonik isimlerden ilhamlar da var bu kitapta, keskin bir zekânın ürünü, öznel alternatif sözlük maddeleri de. 

Ne zaman ki iblis sandığımız melekler sahneye çıkıyor o zaman uyanıyoruz derin uykumuzdan. Ancak o vakit farkına varıyoruz. Biraz geç bir uyanış oluyor ama olsun. Her uyanış hiç uyanmamaktan çok daha iyi değil midir?

Özetle cennet de burada cehennem de… 

Antonio Porchia “Boşluğu ancak doldururken fark ediyoruz” demiş. Cennete Gideceksem Cehennemim de Gelmeli de öylesine kışkırtıcı ve elzem bir kitap. 

Selçuk Altun

Yazar hakkında

Efe Aydar, 08 Mart 1976’da İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul, Şişli Terakki Lisesi’nde, üniversiteyi ise Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümde okudu. Okuldan sonra bir dönem İtalya, Cenova’da yaşadı ve iç mimar olarak çalıştı. Yurda döndü ve iç mimarlık yapıyor. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

edebiyathaber.net (23 Şubat 2022)

Yorum yapın