Masthead header

İdefix, Doğan Online’a satıldı

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden İdefix, Doğan Online’a satıldı.

 İdefix, satış sürecinde öne çıkan isimlerden biri olan Doğan Online tarafından satın alındı.

Bünyesinde 100’den fazla kişiyi çalıştıran idefix, Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri Reklamcılık ve Tic. A.Ş.’ye bağlı olarak çalışmalarını sürdürüyordu. Hâlihazırda 1 milyon basılı kitap stoku olan İdefix, kitabın yanı sıra müzik ve DVD’de de akla gelen e-ticaret sitelerinden biri.

2010 yılında e-kitap satışına başlayarak dikkatleri üzerine çeken şirket şimdi de satış haberiyle gözleri yeniden üzerine çevirdi. Henüz şirket yetkililerinden satışı doğrulayan bir açıklama gelmese de, şirketin adının uzun zamandır Doğan Online ile anılması haberi doğrular nitelikte.

Bu gelişmeden sonra amazon.com’un -büyük olasılıkla önümüzdeki yıl- Türkiye girişi ile sektörün nasıl yapılanacağı bekleniyor. Aynı zamanda uygun koşullarla online kitap satışı gerçekleştiren kitapgalerisi.com‘un da alacağı tutum da merak konusu.

25 Aralık 2012

  • Fatih - 10/01/2013 - 17:25

    Şuan binlerce kitap müşterisi mağdur, satıştan mı nedendir bilinmez bir aydır idefix’den sipariş edilen kitaplar gönderilmiyor. Kanıt için internetteki şikayet sitelerine bakılabilir.cevaplakapat

  • aziz özkan - 29/10/2013 - 01:03

    20 gündür siparişlerimi elime alamadım. Anlaşılan henüz yeni sistemi oturtamadılar. Kendilerine ileti göndermekten bıktım usandım artık. Müşteri memnuniyeti sıfır. Telefon numarası ise ayrı bir bela. 0900’lü hatlar gibi açar açmaz kontör yiyor.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r