İçimdeki Müzik’in yazarından yeni roman: “Karışık”

Ekim 3, 2019

İçimdeki Müzik’in yazarından yeni roman: “Karışık”

Sharon M. Draper’ın “Karışık” adlı romanı Genç Timaş Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yüz Binlerce Satan 48 Ödüllü İçimdeki Müzik’in yazarı Sharon M. Draper’dan haftalardır New York Times çok satan listesinde yerini koruyan yeni kitap: Karışık

“Artık bir değil, üç ayrı parçaydık. Bir anne. Bir baba. İkiye bölünmüş bir çocuk. Aslında, bu durumda dört parça oluyoruz çünkü benim iki kişi olmam gerekiyor: Annemin Izzy’si, babamın Isabella’sı.”

“Çok egzotiksin!”

“Çok sıra dışı görünüyorsun.”

“Ama gerçekte sen kimsin?”

Siyahi bir babaya ve beyaz bir anneye sahip olan Isabella aslında ne demek istediklerini biliyor:

“Ebeveynlerin gibi gözükmüyorsun.”

“Farklısın.”

“Hangi ırktansın?”

Anne ve babası boşanan on bir yaşındaki Isabella her hafta farklı bir hayata geçmek zorunda. Annesi ile babası arasında bölünmüş olmak onun için sadece ev değiştirmek, farklı takma isimler kullanmak değil aynı zamanda kimliğini değiştirmek demek. Yarı beyaz yarı siyah olmak nasıl hissettirmeli? Yarının babana ait olması diğer yarının ise annene ait olması… Sürekli yarım olarak görüldüğünde nasıl bir tam olmayı başarabilirsin ki?

İki ailenin bir araya gelmesi imkânsız gibi gözükürken beklenmedik ırkçı bir saldırı Isabella’nın hayatını tamamen değiştirecek.

Editörün Görüşü

Ödüllü ve çok satan yazar Sharon M. Draper’ın boşanma ve kimlik arayışı hakkındaki bu hikayesi gençlerin kendi yaşantılarından parçalar bulmalarına olanak sağlayacak. Ayrıca diğer insanların yaşantılarına dair bakış açısı edinmelerine, farkındalık geliştirmelerine yardımcı olacak.

Bu Kitap Neden Önemli

Dağılmış ailelerde birleşme ve harmanlanma durumunda kalan gençler bu eseri okudukça olaylardan ilham alabilirler. Okuma süreci içinde kendilerini keşfetmeleri, kimlikleri yüzeye çıkacak ve zenginleşecektir. Bu mesajın yanı sıra, çok güzel hazırlanmış bir kurgusal anlatı ve tamamen gerçekçi bir dünya da var.

Yazar Hakkında

21 Ağustos 1948 yılında Cleveland, Ohio’da doğdu. Pepperdine Üniversitesinden mezun oldu. Ulusal İngilizce Öğretmenler Konseyi, Uluslararası okuma Derneği ve Seçkin Üst Düzey Kadınlar Yönetim Kurulu üyesi olan Cincinnati’nin YMCA faaliyetlerine aktif olarak katılmıştır. Draper başarılı bir yazar olmasının yanı sıra alanında uzman bir eğitimcidir. “Yılın Ulusal Öğretmeni” seçilme onuruna layık görülen yazar, beş kez “Coretta Scott King Edebiyat Ödülü”nü kazanmıştır. 48 ödüllü İçimdeki Müzik iki yılı aşkın bir zaman New York Times çok satanlar listesindeki yerini korumuştur. 2015’te ise yaşam boyu edebi başarısı için Amerika Kütüphaneler Birliği tarafından “Margaret A. Edwards Ödülü” ile onurlandırılmıştır. Yazarın çok beğenilen yeni kitabı Karışık, Amerika’da yayımlandı ve New York Times Çok Satanlar listesine girdi.

edebiyathaber.net (3 Ekim 2019)

Yorum yapın