İBB, büyük şairi anıyor: “İyi ki Doğdun Nâzım Hikmet”

Ocak 10, 2022

İBB, büyük şairi anıyor: “İyi ki Doğdun Nâzım Hikmet”

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın Nâzım Hikmet Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlediği, 15 Ocak 2022 Cumartesi akşamı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda yapılacak “İyi ki Doğdun Nâzım Hikmet” etkinliğinde “Nâzım 120 Yaşında” belgeseli ilk kez gösterilecek. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) büyük şair Nâzım Hikmet’i 120. doğum gününde bu özel etkinlikle anıyor.  

Türkiye şiirini dünyaya tanıtan, şiirleri elliden fazla dile çevrilen; sevdayı, özlemi, direnci, özgürlüğü ve memleket sevgisini şiirleriyle buluşturan Nâzım’ın hayatından kesitlerin yer aldığı, yapımcılığını Nâzım Hikmet Sanat Vakfı ve Bir Yudum İnsan Film’in, yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün üstlendiği belgeselde, şairi Şahin Sancak canlandırıyor. 

Belgesel gösterimin yanı sıra şair hakkında duygu ve düşüncelerini aktaran sanat ve edebiyat dünyasından birçok ismin yer aldığı “Ne Dediler” video gösteriminin yer aldığı etkinlik  Serenad Bağcan’ın Ferhat Livaneli Orkestrası eşliğinde Nâzım şiirlerinden oluşan şarkıları seslendireceği konser ile son bulacak. 

İstanbulluların ücretsiz olarak katılabileceği etkinlik programı ile ilgili ayrıntıları; @İBB Kültür Sanat Instagram, İBB Kültür Sanat Facebook,  ibb_kultur Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

edebiyathaber.net (13 Ocak 2021)

Yorum yapın