Haşim Volkan’dan “İhtiyacı Kadar Sev”

Mart 22, 2024

Haşim Volkan’dan “İhtiyacı Kadar Sev”

İlişkilerin bir zafer değil süreç meselesi olduğunun altını çizen “İhtiyacı Kadar Sev”, Destek Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Tanıtım metninden:

Yazar Haşim Volkan’ın aşka, sevgiye ve ilişkilere dair yazıldı dediği kitabı “İhtiyacı Kadar Sev” doğru kişiyi bulmak kadar onu doğru şekilde sevmenin de önemine değiniyor.

İlişkilerde içimizdeki sesi dinlemekten daha fazlasını yapmamız gerektiğini belirten Volkan, son derece gerçekçi ve mantıksal bir kurguyla doğru eşleşmenin ve bu eşleşmeyi muhafaza etmenin yollarını adeta bir rehber gibi okura sunuyor.

Arka Kapak Yazısı:

“ONCA SEVGİYE RAĞMEN KALBİ FİLİZLENMEMİŞSE TOPRAĞI SEN DEĞİLSİNDİR.” – CAHİT ZARİFOĞLU

Bu kitap, alarmı kurulmuş bir saat gibidir. Seni senden eksilten ilişkilerin farkına varman, artık uyanıp aynaya bakman ve ilişkilerin bir zafer değil, süreç meselesi olduğunu hatırlaman için çalacaktır.

Okuduğunda anlayacaksın ki hayatımıza giren herkes yansımamızdır, kimi içimizdeki iyiyi çıkarır ortaya kimi karanlığımızla yüzleştirir. Kimi fazla olanı alıp törpülemek kimi içimizdeki boşluğu doldurmak için gelir.

Her ilişki kendimizle yaşadığımız bir karşılaşmadır. Suçladığımız, kırıldığımız, küstüğümüz, terk ettiğimiz ya da çaresizce tutunduğumuz kişi çoğu zaman o değildir, içimizdeki biridir…

Yazar Hakkında:

16 Mart 1985 tarihinde Avustralya’nın Melbourne şehrinde dünyaya gelen Haşim Volkan, İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans eğitiminin ardından yine aynı dalda master eğitimine devam etmiş ve İletişim ve Medya çalışmaları alanında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Uzun yıllar özel ilgi alanı olan felsefe, psikoloji ve sosyoloji; insan ilişkileri, beden dili konularında araştırmalar yapan Haşim Volkan düşünsel birikimini İhtiyacı Kadar Sev kitabı ile okurunun beğenisine sunmuştur.

Yorum yapın