Hasan Ali Toptaş’ın romanından uyarlanacak film de iptal oldu

Aralık 11, 2020

Hasan Ali Toptaş’ın romanından uyarlanacak film de iptal oldu

20’ye yakın kadının sosyal medyadan yaptığı taciz açıklamaları ardından yayınladığı özür metniyle hakkındaki taciz ve cinsel saldırı iddialarını zımnen kabul eden yazar Hasan Ali Toptaş’ın romanından uyarlanacak film projesi de iptal edildi.

Everest Yayınları’nın artık Hasan Ali Toptaş ile çalışmayacaklarını açıklamasından sonra ‘Kuşlar Yasına Gider’ adlı romanından sinemaya uyarlanacak olan film de iptal edildi.

HaberTürk’ten Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Şubat 2020’de 2020-1 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı’nın Desteklenen Senaryo ve Diyalog Yazım Projeleri kapsamında ‘Kuşlar Yasına Gider’e 12 bin TL kredi vermişti.

Projenin iptal edilmesiyle birlikte 12 bin TL kredi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na iade edilecek.

Yapımcı Müge Büyüktalaş ile yönetmen Ali Aydın yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Geçtiğimiz yıldan beri geliştirme sürecine devam etmekte olduğumuz Hasan Ali Toptaş’ın aynı isimli romanından uyarlanan ‘Kuşlar Yasına Gider’ film projesinin son günlerde ortaya çıkan haberler doğrultusunda iptaline karar vermiş bulunmaktayız. Kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla.”

Kaynak: BirGün (11 Aralık 2020)

Yorum yapın