Hakan Mengüç’ten “Uzun İlişkilerin Sırrı”

Aralık 11, 2023

Hakan Mengüç’ten “Uzun İlişkilerin Sırrı”

Hakan Mengüç’ün “Uzun İlişkilerin Sırrı” adlı kitabı Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“İki kişinin buluşması, iki kimyasal maddenin teması gibidir. Herhangi bir tepkime varsa, her ikisi de dönüşüm geçirir.” – Carl Gustav Jung

Ünlü yazar ve Sufi felsefesi öncülerinden Hakan Mengüç, 25 ülkede yayımlanan kitaplarına biryenisini daha ekledi. Mengüç, Uzun İlişkilerin Sırrı adlı kitabında, okurlarıyla uzun ilişkilerin sırlarını samimiyetle ve açık yüreklilikle paylaşmayı hedefliyor.

“İlişkiler, yaşam yolculuğu boyunca tecrübe ettiğimiz gelişim sürecinin en kıymetli parçalarıdır.” diyen Hakan Mengüç, her ilişkinin bireyin kendisi ile tekrar tekrar yüzleşmesi olduğuna vurgu yapıyor.

Sevginin ve sabrın ilişkiye kattığı anlama dikkat çeken Hakan Mengüç’ün yazdığı Uzun İlişkilerin Sırrı Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

“Beni olduğum gibi sev, olmamı istediğin gibi değil!”

İlişkiler, insanın kendiyle yüzleşme alanlarıdır. Hepimiz her insanda bambaşka insanlar olur, başka yönlerimizi, başka yüzlerimizi görürüz.

İlişkiler, yaşam yolculuğu boyunca tecrübe ettiğimiz gelişim sürecinin en kıymetli parçalarıdır. İlişkiler, sınavımız değildir. Bir başarı ya da başarısızlık hikâyesine de dönüştürülmemelidir. İlişkiler dönüşüm alanlarımızdır, kendimizi bir başkasında görmek, kendimizi bir başkasında sevebilmek, hatta çoğu zaman kendimizle ilk kez tanışmaktır.

Uzun bir ilişkinin sırrı sevmek ama kırmadan, dökmeden sevebilmek. Bugünlerde insanların sevilmeye ama kırmadan dökmeden sevilmeye ihtiyacı var. Güvenebilmeye ihtiyacı var, çünkü güvenin olmadığı yerde sevgi de olamaz. Sabra ihtiyacı var, hemen ilk kavgada ayrılmaya değil, mücadele etmeye. Çünkü sevmek için yürek ama sürdürmek için emek gerek. İnsanların, kendilerini olduğu gibi seven kişilere ihtiyacı var, onları değiştirmeye çalışanlara değil. Ve tabii ki ilgiye… Çünkü ilgi görmeyen her şey ölür, çiçekler bile.

Bu kitap uzun ilişkilerin sırlarını samimiyetle ve açık yüreklilikle paylaşmayı hedefliyor.

Hakan Mengüç, eserleri 13 farklı dile çevrilen ve uluslararası alanda tanınmış bir yazar ve akademisyendir. Aynı zamanda, kendi bestelerinden oluşan müzikleri, dünya genelinde geniş bir dinleyici kitlesi tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

edebiyathaber.net (11 Aralık 2023)

Yorum yapın