Görme hissinin büyüsüne davet eden bol ödüllü oyunbaz bir kitap

Mart 10, 2020

Görme hissinin büyüsüne davet eden bol ödüllü oyunbaz bir kitap

Romana Romanyshyn ve Andriy Lesiv’in çocuklara yazıp çizdiği “Görüyorum”, Nilay Kaya çevirisiyle Final Kültür Sanat Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Görmek ne demektir? Görme duyumuz nasıl çalışır? Görmemizi sağlayan şey yalnızca gözlerimiz midir? Gördüğümüz şeyleri nasıl anlamlandırırız? Bu gibi soruların cevapları ve daha fazlası bu kitapta.

Görüyorum, görme duyumuzun dünyayı anlamlandırmakta nasıl bir rol oynadığını açıklayan, görme hissinin büyüsüne davet eden, oyunbaz bir kitap. Romana Romanyshyn ve Andriy Lesiv bizi bu kitapta görsel dünyamızın cevherlerini tanımaya davet ediyorlar.

Başta 2018 Bologna Ragazzi Kurgu Dışı Ödülü olmak üzere pek çok uluslararası ödül kazanan bu çalışma vücudumuzu ve onun mucizelerini tanımak için bulunmaz bir nimet.

Tadımlık>>>

Romana Romanyshyn, 1984 Ukrayna doğumlu. Lviv Ulusal Sanat Akademisi’nde eğitim gördü. Beraber çalıştığı Andriy Lesiv’le birlikte Agrafka sanat stüdyosunu kurdu. Çocuk kitapları yazıyor ve resimliyor. Bugüne kadar kitaplarıyla birçok uluslararası ödüle layık görülen Romanyshyn, hâlen Lviv, Ukrayna’da yaşıyor.

Andriy Lesiv, 1984 Ukrayna doğumlu. Beraber çalıştığı Romana Romanyshyn’le ortak çocuk kitapları yazıyor ve resimliyor, illüstrasyonlar yapıyor. Bugüne kadar birçok uluslar arası ödüle layık görüldü. Lviv Ulusal Sanat Akademisi mezunu olan Lesiv, Agrafka sanat stüdyosunun da kurucularından biri. Lviv, Ukrayna’da yaşıyor ve çalışıyor.

edebiyathaber.net (10 Mart 2020)

Yorum yapın