Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu, 20 günde 100.000 adet sattı

Kasım 12, 2018

Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu, 20 günde 100.000 adet sattı

Şermin Yaşar’ın son öykü kitabı Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu ilk yirmi günde yüz bin satış rakamına ulaştı.

Tanıtım bülteninden

Okurları tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen Şermin Yaşar, içerisinde hayata, aşka, ölüme dair hikâyelerin yer aldığı yeni öykü kitabı Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu ile ilk yirmi günde yüz bin rakamını geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıl yayımlanan öykü kitabı Tarihi Hoşça Kal Lokantası’nın ardından merakla beklenen Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu’nda yazar, okurlara siyah-beyaz dönemlerin duyarlılığıyla bezenmiş insan öyküleri sunuyor. Okurların klasik öykücülüğümüzün unutulmaz isimlerinin tatlarını bulduğu Şermin Yaşar öyküleri, acı ile hüznü, gözyaşı ile tebessümü aynı satırlarda harmanlıyor. Hayatın sıradan görünen ama büyük deneyimler, büyük acılar ve görünmez tebessümler barındıran anlarına odaklanıyor.

Yazar Hakkında:

Şermin Yaşar, 1982 Berlin doğumlu olan Şermin Yaşar, Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yüksek lisansını yine edebiyat alanında yapmıştır. Uzun yıllar reklam ve medya sektöründe metin yazarlığı, reklam yazarlığı, kreatif direktörlük yapmış ve mesleğine devam ederken bir yandan da Oyuncu Anne isimli sosyal medya hesapları üzerinden çocuklarıyla oynadığı yaratıcı ve gelişimlerini destekleyici oyunları paylaşarak ülkenin dört bir yanındaki annelerle arkadaşlık ağı kurmuştur. Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyuncu Anne, Çok hayal Kuran Çocuk, Oyun Takvimi, Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler, Dedemin Bakkalı, Dedemin Bakkalı Çırak, Tilki Masalları ve Tarihi Hoşça Kal Lokantası isimli kitapların yazarı olan Şermin Yaşar üç çocuk annesidir.

edebiyathaber.net (12 Kasım 2018)

Yorum yapın