Şermin Yaşar soruyor: “Hayat bizim için ne biriktirir?”

Ekim 26, 2018

Şermin Yaşar soruyor: “Hayat bizim için ne biriktirir?”

Şermin Yaşar‘ın Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu adlı öykü kitabı Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Şermin Yaşar, çok büyük ilgi gören öykü kitabı Tarihi Hoşça Kal Lokantası’ndan sonra Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu’nda da okurlarının karşısına hayata, aşka, ölüme dair hikâyelerle çıkıyor.

Okurların klasik öykücülüğümüzün unutulmaz isimlerinin tatlarını bulacağı Şermin Yaşar öyküleri, acı ile hüznü, gözyaşı ile tebessümü aynı satırlarda harmanlıyor. Hayatın sıradan görünen ama büyük deneyimler, büyük acılar ve görünmez tebessümler barındıran anlarına odaklanan Şermin Yaşar, okurlara siyah-beyaz dönemlerin duyarlılığıyla bezenmiş insan öyküleri sunuyor.

Yazar Hakkında:

Şermin Yaşar, 1982 Berlin doğumlu olan Şermin Yaşar, Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yüksek lisansını yine edebiyat alanında yapmıştır. Uzun yıllar reklam ve medya sektöründe metin yazarlığı, reklam yazarlığı, kreatif direktörlük yapmış ve mesleğine devam ederken bir yandan da Oyuncu Anne isimli sosyal medya hesapları üzerinden çocuklarıyla oynadığı yaratıcı ve gelişimlerini destekleyici oyunları paylaşarak ülkenin dört bir yanındaki annelerle arkadaşlık ağı kurmuştur. Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyuncu Anne, Çok hayal Kuran Çocuk, Oyun Takvimi, Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler, Dedemin Bakkalı, Dedemin Bakkalı Çırak, Tilki Masalları ve Tarihi Hoşça Kal Lokantası isimli kitapların yazarı olan Şermin Yaşar üç çocuk annesidir.

 edebiyathaber.net (26 Ekim 2018)

Yorum yapın