Masthead header

“Gezi Günlükleri” çıktı

Gezi Parkı direnişini konu eden ilk kitap, Gezi Günlükleri adıyla Yazılama Yayınevi tarafından yayımlandı. Kitabın editörlüğünü gazeteci Gamze Erbil yaptı.

Kitaba ilişkin tanıtım yazısı şöyle:

“Gezi direnişinin hikâyesi farklı biçimlerde, farklı dillerde, farklı yönleriyle çok anlatılacak. Paylaşılacak o kadar çok şey var ki paylaşmaya bile yetişemiyoruz. Sonuçta ‘anlatılan bizim hikâyemiz.’

Her direniş bir uyanıştır. Şaşırtır, heyecanlandırır, mutlu eder ve zihin açar. Her direnişte kayıplar da olur. Üzer, öfkelendirir, biler. Kayıplara rağmen ve onların öfkesiyle, direniş gülümsetmeye devam eder. Kendi aklını, yaratıcılığını, kendi kültürünü şekillendirir. Son bir haftada çok şaşırdık, çok heyecanlandık, çok öfkelendik. En önemlisi de kendimize, insanımıza güvenimiz tazelendi, yaratıcılığımıza hayran kaldık.

Bu derlemeyi hazırlarken bu duygu ve düşünceleri paylaştık. Hikâyemizin büyük fotoğrafını, farklı yönlerini ihmal etmemeye; duygusunu doğru yansıtmaya çalıştık. Bu uykusuzlukla, bu gazla, mümkün olduğunca…”

10 Haziran 2013

  • mehmet k. yücel - 12/07/2013 - 11:10

    Böyle kitaplara prim verilmemesi taraftarıyız.
    Bu kitap “GEZİ” ruhunu yansıtıyorsa pdf yapılır, internete koyulur ve ücretsiz dağıtıma girer.

    Yok bu ve benzeri kitaplar gelir sağlayacaksa bunun tamamının maliyet düşüldükten sonra yaralanan arkadaşlara aktarılacağı açıklanır.

    Onun dışında gezinin ‘aramızdan’ bazı kişilerin uyanıkça gelir sağlama kapısına dönüşmesinden rahatsızız. Zaten her saniyesi gözümüzün önünde oldu ve bu ve benzeri kitaplara giremeyecek binlerce resim, video, bilgi belge arşivlendi.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r