Gerilim romanı sevenler için: “Hizmetçi”

Nisan 26, 2023

Gerilim romanı sevenler için: “Hizmetçi”

Nita Prose’un ustaca yazılmış mizahi gerilim romanı Hizmetçi 2022 yılında Epsilon Yayınevi tarafından yayımlanmıştı. Edebiyat Haber olarak gerilim romanı sevenler için bu yapıtı öneriyoruz.

Tanıtım bülteninden:

40`tan Fazla Dile Çevrildi!

“Ben hizmetçinizim. Sizin hakkınızda çok şey biliyorum ama gerçekten düşünürsek siz benim hakkımda ne biliyorsunuz?”

Kırmızı kadife halıları, altın yılanlı tırabzanları ve zümrüt yeşili koltuklarıyla Büyük Regency Otel’e hoş geldiniz. İçine kapanık karakteri, tuhaf davranışları ve temizliğe olan takıntısıyla Hizmetçi Molly’nin tüm dünyası ninesi öldüğünden beri bu prestijli otel olmuştur. Her sabah temiz üniformasını giymekten, arabasını minyatür sabunlar ve şişelerle doldurmaktan, yastıkları kabartmaktan büyük zevk alır. Konukların tozlarını ve sırlarını süpürmekte ise tam bir ustadır.

Molly’nin temizleyemeyeceği hiçbir şey yoktur…

Ta ki bir odada ceset bulana kadar…

Bu olaydan sonra Molly, aniden cinayet davasında baş şüpheliye dönüşür ve kendini anlayamadığı bir yalanlar ağının içinde bulur. Tüm bu gizemleri çözmek, Molly’nin bir zamanlar düzenli olan dünyasını altüst edecektir.

Nita Prose’tan Hizmetçi beklenmedik sürprizlere sahip, insanlara farklı açılardan bakmayı öğreten ve her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlatan mizahi bir suç gerilim romanı.

Öldürülen bir müşteri, çılgın çalışanlar ve tuhaf bir hizmetçi…

Lüks bir otelin perde arkasını keşfetmeye hazır olun!

“Büyüleyici, yürek ısıtan, ustaca yazılmış ve zekice hazırlanmış özgün bir olay örgüsüyle bu olağandışı suç romanı, okurda sıcak bir gülümseme bırakacak.” −Booklist

edebiyathaber.net (26 Nisan 2023)

Yorum yapın