Cemil Arıkan bu kez ‘hard-boiled’ bir dedektif olarak karşımızda

Eylül 19, 2023

Cemil Arıkan bu kez ‘hard-boiled’ bir dedektif olarak karşımızda

Burak Akgüç’ün Bahar Temizliği adlı romanı Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Burak Akgüç’ün ilginç kahramanı eski subay, eski polis ve yeni sahaf Cemil’in yeni macerası yine İkinci Dünya Savaşı’nın gizemli ve entrika dolu İstanbul’unda geçiyor. Kerhen üstlendiği bir izleme sonucunda hiç beklenmedik biçimde gelişen olaylar, psikolojik sorunluların bir nevi bakımevi olan Özel Fransız Lape Hastanesi ve ünlü Mazhar Osman’ın üstün gayretleriyle yarattığı Bakırköy Akıl Hastanesi çerçevesinde yoğunlaşıyor.

Cemil bu kez yalnız muammayı çözen detektif değil, Anglosaksonların deyişiyle, hard-boiled bir detektif olarak karşımıza çıkacak ve adaleti de kendi yerine getirecektir.

2022 yılı Kitap dergisinin “Telif Polisiye İlk Roman Ödülü”nü Eski Şehrin Gölgesinde’yle kazanan Burak Akgüç’ün bu romanı da okuyucularda Cemil tiplemesiyle tiryakilik yaratacak özelliklere sahip.

Bir polisiye roman çokseveri olarak, Burak Akgüç’ün yeni Cemil öykülerini merakla bekliyorum. Yazarın her yeni öyküde Cemil’in yeni bir yönüyle bizi tanıştıracağını da umuyorum…

Erol Üyepazarcı

Yazar hakkında

1964 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Yirmi sekiz yıl bankacı olarak çalıştı. 2017 yılında emekli oldu. Son dört yıldır, senaryo ve kitap yazma konusunda çalışmakta.

edebiyathaber.net (19 Eylül 2023)

Yorum yapın