Gerçek meditasyon pratiğine ilişkin en iyi rehberlerden biri

Ekim 26, 2020

Gerçek meditasyon pratiğine ilişkin en iyi rehberlerden biri

Dr. Tara Brach’ın Buda’nın Kalbi adlı kitabı, Ezgi Kırış çevirisiyle Omega Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Bende bir sorun var” cümlesini hayatı boyunca her an içinde taşıyanlar, insanların kendisindeki sorunu görüp ondan kaçacaklarını düşündüğü için yakın ilişkiler kurmakta zorlananlar, içindeki boşluğu bir türlü dolduramadığı için zararlı maddelere ya da daha masum görünen gıdaya karşı bağımlılık geliştirenler ve ömrümü daha nice mesele ile boğuşarak geçirenler, bu kitap sizin yolculuğunuzu kolaylaştırmak ve umudunuzu tazelemek için yazıldı.

Buda’nın Kalbi, Dr. Brach’ın danışanları ve Budist öğrenciler ile yaptığı yirmi yıllık çalışmaları sonucunda geliştirdiği ve günlük pratikler de dahil olmak üzere bütünsel bir rehberlik sunan, sizi kendinizle yeniden buluşturacak bir başucu kitabı.

2003 Yılında Yayımlanan Spiritüel Kitaplar Arasında En İyisi

Spirituality And Health Dergisi

Buda’nın Kalbi bize, tüm acılarımız, korkularımız ve kaygılarımızla kendimize sarılmamız, anlayış ve şefkat yoluna hafif ama kararlı bir adım atmamız için bir davet.”

Thich Nhat Hanh

Buda’nın Kalbi, değersizliğimiz ve özlemini çektiklerimiz için en etkili ilaç olan bilgece ve şefkat dolu şifayı sunuyor. Nefes alın, yumuşayın ve bırakın bu şefkat dolu öğretiler kalbinize dolsun.”

Jack Kornfield, A Path with Heart ve After the Ecstasy, the Laundry kitaplarının yazarı

Buda’nın Kalbi, gerçek meditasyon pratiğine dair gördüğüm en iyi rehberlerden biri. Tara, bedenimizi, duygularımızı ve tüm insani yanlarımızı göz önünde bulundurarak, bize kökten özgürlüğün temeli olan aydınlanmış aklı ve şefkati gösteriyor.”

Richard Freeman, dünyaca tanınan Ashtanga Yoga hocası

“Çoğumuz ıstıraba, bu deneyimden çaresizce kaçmaya veya kaçınmaya çalışarak tepki veriyoruz. Bu devrim niteliğindeki kitap bize, kendimizi ve başkalarını sevgi ve anlayışla kabul etmemize izin veren farklı bir yol sunuyor.”

Dr. G. Alan Marlatt., Director, Washington Üniversitesi Bağımlılık Davranışları Araştırma Merkezi Yöneticisi

edebiyathaber.net (26 Ekim 2020)

Yorum yapın