“Gelecek Daha Güzel Günler mi Getirecek?” yayımlandı

Nisan 6, 2017

“Gelecek Daha Güzel Günler mi Getirecek?” yayımlandı

gelecekAlain de Botton, Steven Pinker, Matt Ridley ve Malcolm Gladwell’in “Gelecek Daha Güzel Günler mi Getirecek?” adlı kitabı, Cem Duran çevirisiyle Domingo Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Gelişim. Modern çağın ışıltılı kavramlarından biri. Teknolojinin yaygınlaştığı, kişisel özgürlüklerin, küresel ilişkilerin hiç olmadığı kadar güçlendiği dünyamızda, insanlık altın çağına mı yaklaşıyor? Yoksa gelişim kavramının bir gerçeklik değil sadece bir ideoloji, Batı’dan çıkma bir illüzyon olduğunu söyleyen muhalifler mi haklı?

Dünyaca tanınmış dört düşünür günümüzün en sıcak tartışmalarından birini ele alıyor. Steven Pinker ve Matt Ridley geleceğin daha güzel günler getireceğine dair Alain de Botton ve Malcolm Gladwell’e meydan okuyor.

Savunan:

“Kaba gerçek şu ki, artık bakireleri yanardağlara atarak kurban etmiyor, lahana çaldılar diye insanların ellerini kesmiyoruz. Ve önceden yapıyorduk.”

-Steven Pinker

Muhalif:

“Geçmişte işler daha iyiye gitti diye bunun gelecekte de devam edeceği fikri, alt kademe borsacılarla sınırlı olduğunu düşündüğüm bir yanılgıdır.”

-Malcolm Gladwell

edebiyathaber.net (6 Nisan 2017)

Yorum yapın