Feridun Andaç ile Online Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 15 Eylül’de başlıyor

Ağustos 13, 2019

Feridun Andaç ile Online Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 15 Eylül’de başlıyor

Feridun Andaç ile Online Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 15 Eylül’de Butik Global Online’da başlıyor.

Feridun Andaç Yaratıcı Yazarlık Atölye’sinde yaratıcılığın kapılarını aralayabileceğiniz bir yol haritası çıkarıyor önünüze:

İlk adımda size iyi bir okur olmanın yolunun/yordamını gösterip kılavuzluk edebilecek çalışmaları sunuyor. Ardından yaratıcı yazının nasıl bir uğraşa dönüşebileceğini örneklemelerle karşınıza çıkarıyor.

Bunu tamamlayan Edebiyat Semineri’ nde “yazar okumak” kavramının ne anlama gelebildiğini gösterirken,  “nasıl bir okur” olmak gerektiğini de seçilmiş yazarlar/yapıtlarıyla bir okuma yolculuğuna çıkaracak sizi.

Bu çalışmalara katılımcılarda şunlar göz önünde tutulacak:

Belli edebi türe ilgi duyanlar ama bir türlü yazamayanlar, bu tür üzerinde iyi-kötü yazma deneyimi olanlar, yönlendirilmeye gereksinme duyanlar katılacak. Her hafta belli konular üzerinde durulacak; önerilen kitaplardan okunacaklar üzerine yorum/değerlendirme/çözümleme yapılacağı gibi; katılımcıların verilecek konularda da yazdıkları yazılar okunup değerlendirilecek.

Öneriler: Okuma önerisi olarak her iki dönemin ayrı ayrı kitap listesi katılımcılara verilecek. Ayrıca, iki dönem için, film izleme öneri listesi de sunulacağı gibi; izlenen filmlerden yola çıkılarak kurgu/hikâye etme, olayörgüsü kurma, anlatımda görsellik/yer-mekân duygusu, karakter yaratma konularında da sinemadan yararlanma konularında izlenilen filmler üzerinde konuşulup, kısa metinler yazılacak. Atölye çalışmalarında ağırlıklı olarak düzyazı (öykü/roman/deneme/günlük/anı) yazma biçimleri/yöntemleri üzerinde durulacak, bunlarla ilgili örnek metinlerle çözümleme çalışmaları yapılacak.

Atölye çalışmaları  2’şer aylık iki dönemi  kapsayacaktır. Her dönem 8 hafta, 16 saatlik bir zaman dilimini içerir. Programın 1. ve 2. dönemler toplam  16 Hafta, 32 Saat.

Tarihler:

Yaratıcı Yazarlık 2. Bölüm

15 Eylül – 3 Kasım arası 8 hafta boyunca Pazar Günleri 20:00 – 22:00 arası

Ücret:

8 hafta katılım 830 TL

Feridun Andaç ile Yaratıcı Yazarlık üzerine yapılan söyleşiyi okumak için tıklayınız
edebiyathaber.net (28 Ağustos 2019)

Yorum yapın