Feridun Andaç ile online Edebiyat Okumaları 3 Nisan’da başlıyor

Mart 30, 2020

Feridun Andaç ile online Edebiyat Okumaları 3 Nisan’da başlıyor

Feridun Andaç ile online Edebiyat Okumaları 3 Nisan – 22 mayıs tarihleri arasında Butik Global  – Online Sınıf’ta düzenleniyor.

Edebiyat okumalarında her yazar için iki hafta, 4 saat süre ayrılacak; yazar-yapıt-dönem ekseninde çözümleme ve yorum yapılarak yazar okumasının nasıl yapılabileceği üzerinde durulacak.

YAZARLAR

  1. Elias Canetti/ Körleşme 
  2. Tolstoy/ Diriliş
  3. Tahsin Yücel/ Sonuncu
  4. Arundhati Roy/  Küçük Şeylerin Tanrısı

Feridun Andaç

Feridun Andaç, 1954’te Erzurum’da doğdu. Yükseköğrenimini MÜ Eğitim Fakültesi’nde tamamladı. İÜ Edebiyat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Edebiyat ve karşılaştırmalı edebiyat dersleri verdi. İnceleme, araştırma ve deneme çalışmalarının yanı sıra yazdığı öyküleri ve gezi yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı, farklı dillere tercüme edildi. Bu alanlarda yayımlanan birçok kitabı olan Andaç, üniversitelerde görev yaptı, özel kurumlarda alanı ile ilgili yöneticilik görevlerinde bulundu. 2002 yılından itibaren Dünya Kitapları’nın yayın yönetmenliğini üstlendi; edebiyat/kültür/sanat/tarih alanında ikiyüzün üzerinde özgün kitabın yayımını yaptı. Cumhuriyet, Dünya ve Birgün gazetelerinde sürekli yazılar yazan Andaç, Marmara  Üniversitesi İletişim ve Güzel Sanatlar fakültelerinde “Günümüz Türk Edebiyatı” , “Kültür Tarihi”, “Eleştiri Kuramları”; Doğuş Üniversitesi’nde “Sanat Tarihi” ve “Yaratıcı Yazarlık” dersleri verdi, veriyor. Deneme, öykü, inceleme dalında bir çok ödülü olan Feridun Andaç,  Attilâ İlhan Kültür Merkezi, Yazıhane&Atölye ve Ceres  Atölye’de verdiği “yaratıcı yazarlık” derslerinin yanı sıra Aydınlık Gazetesi’ndeki yazılarını “Bakışım” köşesinde sürdürmekte, online dergi Edebiyat Haber’de her hafta edebiyatın gündemine dair yazmakta,  yayın danışmanlığı yapmaktadır.

Bilgi almak için: [email protected]

Saat: 11:30 – 13:30
Mekan: Butik Global  – Online Sınıf
Ücret: 600 TL

Kayıt olmak için>>>

edebiyathaber.net (30 Mart 2020)

Yorum yapın