Masthead header

Faruk Duman söyleşisi 14 Aralık’ta

Faruk Duman, Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat Kulübü’nün ev sahipliğinde okurlarıyla buluşacak. 14 Aralık Cuma akşamı 19.00’da Boğaziçi Üniversitesi’nin İbrahim Bodur Oditoryumu’nda gerçekleşecek söyleşinin ardından yazar, kitaplarını da imzalayacak.

Öykü ve roman yazarı Faruk Duman, hep kitap logosuyla raflarda yerini alan yeni romanı Sus Barbatus’ta; dondurucu kışı, domuzuyla, kurduyla, kartalıyla acımasız doğayı ve yaşam döngüsünü masalsı bir dille anlatıyor. Duman’ın diğer kitaplarının tekrar baskıları da 2019 yılında hep kitap tarafından yapılacak.

Yazar, yeni romanı Sus Barbatus’u konuşmak üzere Boğaziçi Üniversitesi’nde okurlarla bir araya gelecek. Üniversitenin güvenlik önlemleri nedeniyle, söyleşiye katılmak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırması gerekiyor. Boğaziçi Üniversitesi Edebiyat Kulübü işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe katılım için bued.etkinlik@gmail.com adresine mail göndermek yeterli.

Faruk Duman’ın söyleşisi, 14 Aralık 2018 Cuma akşamı saat 19.00’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te bulunan İbrahim Bodur Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Söyleşinin ardından Duman, okurların kitaplarını da imzalayacak.

Rezervasyon için: bued.etkinlik@gmail.com

FARUK DUMAN HAKKINDA

1974 yılında Ardahan’da doğdu. Ankara’da, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Sanat Bölümü’nde çalıştı. 2003-2018 yılları arasında da Can Yayınları Türk Edebiyatı editörlüğü yaptı.

İlk kitabı Seslerde Başka Sesler’i 1997 yılında yayımladı. Av Dönüşleri kitabıyla 2000 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Keder Atlısı ile Haldun Taner Öykü Ödülü’nü, İncir Tarihi ile Yunus Nadi Roman Armağanı’nı kazandı. Çocuk kitapları, denemeler yayımladı, yurt içi ve yurt dışında pek çok seçkide eserleriyle yer aldı. Arkadaşlarıyla birlikte Sarnıç, Öykü gazetesi gibi süreli yayınlar çıkardı. İstanbul’da yaşayan Faruk Duman’ın bir kızı var.

SUS BARBATUS HAKKINDA

1979 kışı. Ülkenin kuzeydoğusu kara teslim olmuştur. Ç. ilçesinin bir köyünde yaşayan Kenan ile hamile karısı Zeynep için yaşam çok zordur. Neredeyse yiyecek lokma bile bulamayan genç çift, her şeye rağmen direnmekte, birbirlerine duydukları sevgi sayesinde bütün güçlükleri aşacaklarına inanmaktadırlar. Bir avcı kahvesindeki sohbete kulak misafiri olan Kenan büyük bir domuz avlarsa, yabancılara hizmet veren otellere, restoranlara domuzu satıp çok para kazanacağına ikna olmuştur. Korkunç hava koşullarına aldırmadan ormana gider ve çok iri bir domuz vurur. “Sus Barbatus” türü bir domuzdur bu. Ancak o kar kıyamette domuzu köye götürmesi imkânsızdır. Kenan’ı donmaktan kurtaran, ormandaki sığınaklarda saklanan solcu gençler olur. Bu arada köyün solcu gençlerinden Faruk, jandarmayla girdiği çatışmada ağır yaralı olarak yakalanır. Jandarma komutanı onu konuşturabilmek için ilçeye, tedavi olabileceği bir sağlık ocağına göndermeye karar verir. Ancak bir atın çektiği kızakla yapılacak olan bu yolculuk çok risklidir.

Bilgi için:

www.hepkitap.com.tr

facebook.com/hepkitapp

twitter.com/hep_kitap

instagram.com/hep_kitap

edebiyathaber.net (11 Aralık 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r