Masthead header

“Eyvah Aşı!”: Giampi ile Lumpi Lumpi’nin yeni macerası

Sempatik ve yaramaz, sevecen ama birazcık da alıngan, pullu mu pullu ve masmavi… Kim hayali arkadaş olarak böyle bir ejderha istemez ki? Giampi, bir gün hayali arkadaşını o kadar yoğun düşünür ki bir anda kanlı canlı ve hatta ibikli ve pullu olarak çıkıverir karşısına. Bu küçük ejderhaya Lumpi Lumpi adını verir Giampi.

Paha Biçilmez Halının Peşinde  isimli ilk macerada, salonun antika halısını lekelediği için cezalı olan Giampi, hayali arkadaşı Lumpi Lumpi ile birlikte yeni bir halı aramak üzere içinde çöl olan ülkeye gitmişlerdi. Hepsi Mavi Böğürtlenlerin Suçu  isimli ikinci kitapta da, bu iki “yaramaz”, bir ormanın derinliklerine doğru yola koyulmuşlar ve orada Hansel ve Gretel’deki cadının evine çok benzeyen bir evle karşılaşmışlardı. Giampi ile Lumpi Lumpi’nin yeni macerasının ismi ise Eyvah Aşı! .

Ertesi gün okulda aşı vardı. Korkudan ödü patlıyordu Giampi’nin. Nasıl kurtulacaktı şu aşıdan? Birden hayali dostu Lumpi Lumpi’yi çağırdı ve birlikte bir masal ülkesine kaçıverdiler. Fakat oraya vardıklarında Lumpi Lumpi, ülkenin prensesini bekleyen korkunç bir lanetin –yanlışlıkla– kurbanı olmuştu. Bakalım Giampi ejderhasını kurtarıp eve döndürmeyi başarabilecek mi?

Silvia Roncaglia’nın kaleme aldığı Lumpi Lumpi maceraları, Can Çocuk’un yeni dizisi “İlk Okuma Kitapları” kapsamında yayımlanıyor. “İlk Okuma Kitapları”; çocukların okuma becerileri geliştirmelerine yardımcı olmak ve onların bağımsız birer okur olmalarını sağlamak için hazırlanan iyi yazılmış, ilgi çekici metinlerden oluşan yepyeni bir dizi.

Kitabın çevirisini Nükhet Amanoel yapmış. Eğlenceli resimleri Roberta Luciani çizmiş. 7-9 yaş için önerilen bu kitap 48 sayfa ve rengârenk!

14 Ağustos 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r