Masthead header

Enver Gökçe 20 Kasım’da anılıyor

Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde, şair Enver Gökçe için anma etkinliği ve ödül töreni gerçekleştirilecek.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi, 20 Kasım’da şair Enver Gökçe anısına ‘Sınıf Şairi Enver Gökçe’yi Hayatımıza Çağırıyoruz’ isimli ödül töreni ve anma etkinliği organize etti. Ödül töreni, söyleşi, sinevizyon gösterisi, dinleti ve fotoğraf sergisinin de yer alacağı programda şair Mevlüt Asar’a ‘Enver Gökçe Toplumcu Gerçekçi 2021 Şiir Ödülü’, şair Sabahattin Yalkın’a ise ‘2021 Onur Ödülü’ takdim edilecek.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi Ankara’nın ev sahipliğinde saat 14.00’te başlayacak program kapsamında, Hasan Hüseyin Yalvaç’ın ‘Zulme Karşı Direnen Şair Enver Gökçe’, Avukat Yalçın Duman’ın ‘Enver Gökçe Şiirinde Toplumcu Gerçekçilik ve Anadolu Türkülerinin Etkisi’ ve Metin Turan’ın ‘Türkiye’ye Bir Gökyüzü: Enver Gökçe’ isimli söyleşileri yer alacak.

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Özer’in “Omuzumdaki Dost Eli” isimli sinevizyon gösterisinin de yer alacağı anma ve ödül töreni etkinliğinde, Grup Günyüzü, Enver Gökçe şarkılarını ve şiirlerini seslendirecek.

Kaynak: GazeteDuvaR (19 Kasım 2021)

  • Gönül Pınar Atacı - 19/11/2021 - 12:37

    Çok acı ve zulüm görmüş ve çile çekmiş ama asla yılmamış ve teslim olmamış olan cesur insan ve ulu ozan ENVER GÖKÇE’ye sonsuz rahmet, sükunet, şükran ve minnet. Hiçbir zaman unutulmadı ve unutturulmadı ve de asla unutulmayacak ve unutturulmayacaktır. O’nu her 20 Kasım’daki gibi yarın da tekrar anacak ve anımsatacak olan hepsi de çok değerli özel ve tüzel kişilere ise özel teşekkürler, derin saygılar, en iyi dilekler, yeni başarılar.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r