Masthead header

Emrah Polat’ın “Köpek Adamlar” adlı romanı Bulgarcada

Emrah Polat’ın Köpek Adamlar adlı romanı Bulgaristan’ın önemli yayınevlerinden Delakort tarafından yayınlandı.

Bu yıl içinde Arnavutluk‘ta da yayınlanan “Köpek Adamlar’ın Bulgaristan yayıncısı Delakort, bir süre önce Hakan Günday‘ın “Piç” adlı romanını da basmıştı.

Kitap hakkında

Ankara’nın kenar mahallelerindeki bahisli köpek dövüşlerini -geri dönüşlerle ve gerçekçi bir dille- anlatan, kötülük üzerine bir roman “Köpek Adamlar”. Üç karakter üzerinden ilerleyen, diyaloglarda sokak dilinin egemen olduğu romanda, karakterlerin geçmişleri aracılığıyla ülkenin çalkantılı siyasi tarihinin izlerini sürmek mümkün. Cinsellikle şiddetin nasıl iç içe geçebileceğini, iyi ve kötü arasındaki ayrımın ne denli ince olduğunu gördüğümüz erkeksi bir dünya olan köpek dövüşlerinin ve kumarın dünyasında kadınların rolü maalesef genelde fahişelik.

Yazar hakkında

1974 yılında Ankara’da doğan yazar, öğrenciliği boyunca kısa sürelerle garsonluk, dondurma satıcılığı, kafe işletmeciliği, dershane öğretmenliği gibi işler yaptı.  İki yıl okuduğu Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü terk etti. ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nü bitirdi. Bir süre MESAM’da (Müzik Eseri Sahipleri Meslek Birliği) çalışıp, MSÜ Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans Programı’na devam etti. Edebiyat Haber’in yayın yönetmenidir.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanan Emrah Polat‘ın Köpek Adamlar adlı romanı Şubat 2009’da  yayımlandı. 2012 yılında Arnavutça ve Bulgarcaya çevrildi. Yüzler adlı yeni romanı yakında Sel Yayınları tarafından basılacaktır.

edebiyathaber.net (30 Ekim 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r