Masthead header

Emrah Ateş’ten “Anı Koleksiyoncusu”

ani-koleksiyoncusuEmrah Ateş’in yeni kitabı “Anı Koleksiyoncusu” Kent Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Yazmak keşfedilebilir bir şey. Öğrenerek keşfediliyor. En basitinden, okuma yazma öğrendikten sonra keşfediliyor yazmak işi. Bir müzik aletini elinize almadan iyi bir müzisyen olamazsınız. Şimdi hiç saz çalmadıysan “iyi saz çalarım” diyebilir misin? Fakat burada çok ince bir nüans var. Öğrendiğini sergileyebilmek için bir yetenek lazım. İyi bir Türkçen olabilir, ama iyi bir hayal gücün yoksa bir işe yaramaz.  İyi bir hayal gücün de olabilir ama bunu sergileyebilmek de zor. İkisinin karışımı bir şey bu.” diyen genç yazar Ateş’in yeni kitabı raflarda yerini aldı.

“Her şey değişiyordu ve tüm dünya buna ayak uyduruyordu. Mahalleler, yollar, sokaklar, evler ve insanlar; hiçbir şey yerinde durmuyordu. Madem öyle, ben de bir çivi daha çakayım dedim şu canına yandığımın dünyasına,” diyor Emrah Ateş, Anı Koleksiyoncusu için.

Gecekondulardan villalara, meyve ağaçlarından elektrik direklerine, piknik alanlarından alışveriş merkezlerine, hapishanelerden toplu konutlara, mahalle aşklarından kara sevdalara, direnenlerden direnemeyenlere, kayıpları olanlardan kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlara… Hepimizin bildiği, tanık olduğu bir dünya…

Kaybedilenleri anma ve arayış yolunda olan bu öyküler, yaşı ve gönlü çocuklara hitap ediyor. İlk kitabı Hayat Meyhanesi’ndeki masalar, bu kez çocukluğun kayıp anılarında, okurlarını bekliyor.”

edebiyathaber.net (12 Ekim 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r