Ebeveynliğin zorluklarına dair, gerilim yüklü bir ilk roman: Mükemmel Anne

Haziran 6, 2018

Ebeveynliğin zorluklarına dair, gerilim yüklü bir ilk roman: Mükemmel Anne

Aimee Molloy’un Mükemmel Anne adlı romanı, Begüm Kovulmaz çevirisiyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yayımlandığı hafta New York Times Çok Satanlar Listesi’ne giren, yüksek tempolu, gerilim yüklü bir ilk roman, Mükemmel Anne okurlarla buluşuyor. Aimee Molloy’un, ebeveynliğin zorluklarını ve toplumun anneler üzerindeki baskılarını büyük bir beceriyle yansıttığı Mükemmel Anne, 8 Haziran’dan itibaren raflarda!

Bir web sitesi vasıtasıyla tanışmış, kendilerine “Mayıs Anneleri” diyen bir grup kadın onlar. Ortak noktaları bebeklerinin mayıs ayında doğması… Haftada iki kere bebeklerini de alıp bir parkta buluşuyor, annelikle ilgili deneyimlerini paylaşıyorlar.

Bebekleri iki aylık olduğunda yorgunluklarını atmak, biraz eğlenmek için bebekleri babalarına bırakıp felekten bir gece çalmaya karar veriyorlar. Aralarında bir de bekâr bir anne var. Bebeği Midas’ı bakıcıya bırakmak zorunda… Eğlencenin doruk noktasında bakıcıdan, Bebek Midas’ın kaçırıldığına dair bir telefon geliyor ve kâbus dolu günler başlıyor.

Polis sorgusu sürerken, basının bütün ilgisi Mayıs Annelerine yöneliyor. Geçmişleri didik didik edilen annelerin hayatlarındaki sırlar bir bir ortaya çıkıyor.

AIMEE MOLLOY HAKKINDA

Aimee Molloy, New York Times çok satanı However Long the Night: Molly Melching’s Journey to Help Millions of African Women and Girls Triumph’ın yazarı. Kocası ve iki kızıyla Brooklyn’de yaşıyor. İlk romanı olan Mükemmel Anne yayımlandığı hafta New York Times Çok Satanlar Listesi’ne girdi.

edebiyathaber.net (6 Haziran 2018)

Yorum yapın