Dr. Deepak Chopra’dan “Uyanış Sonrası Yaşamın Kılavuzu”

Haziran 15, 2022

Dr. Deepak Chopra’dan “Uyanış Sonrası Yaşamın Kılavuzu”

Dr. Deepak Chopra’nın “Uyanış Sonrası Yaşamın Kılavuzu” adlı kitabı, Aslı Perker çevirisiyle Destek Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yıllar boyu geliştirdiğimiz kötü fiziksel, mental, psikolojik koşullar yüzünden her birimiz kendimizi zihnimizde yarattığımız duvarlar içine hapsettik! Beklentimizi düşürerek yaşamayı öğrendiğimiz için hayatımız ne kadar iyi giderse gitsin kaos ve kafa karışıklığını tetikleyen bir bilinç seviyesinde takılı kalmış haldeyiz! Fakat bu böyle olmak zorunda değil. Çünkü gerçeği zihnimizle doğruluyoruz. “Eğer zihniniz tamamen açık ve karmaşıklıklardan temizlenmişse gerçeği sınırsız imkânların olduğu bir alan olarak değerlendirirsiniz.” 

En iyi yaşam tarzı için tek bir şeye ihtiyacımız var: aydınlanmak. Ya da başka bir deyişle, etrafımızın ve kendimize dair  her şeyin farkında olmak. Ve aydınlanmak uzaklarda bir hedef değil; şu an burada başlayan günlük gerçeğiniz olabilir.

Siz farkına varmadıkça hayatınızda hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Uyanış Sonrası Yaşamın Kılavuzu bu farkındalık için bir ilk adım! 

Yapılması gereken tek şey uyanmaya karar vermek. Hemen burada ve şimdi.

New York Times çok satan yazarı, dünyada meditasyon devriminin öncülerinden klinik profesör ve bilimadamı Dr. Deepak Chopra’nın yazdığı, Aslı Perker’in dilimize çevirdiği Uyanış Sonrası Yaşamın Kılavuzu Destek Yayınları’ndan çıktı. 

Arka Kapak Yazısı:

“Meditasyon bir kaçış değil, gerçekle sakin bir karşılaşmadır.”

– Thich Nhat Hanh

Zihnin gerçek karakteri düşünmede değil farkındalıkta gizlidir. İşte meditasyon tam da burada başlar. Meditasyon hiçbir şey düşünmezken zihnimizi keşfetmeye yönelik tek çabamızdır. Meditasyon anlık ya da dönemsel sakinleşme molaları değil bir yolculuktur, dönüşümü içerir, nihayetinde sizi çabasız uyuma getirir. Sağlığınızın her yönünü etkiler ve vücudunuzda olumlu değişiklikler meydana getirir, zihinsel bakış açınızı etkiler, karar verme yeteneğinizi artırır, endişe ve kaygıyı ortadan kaldırır.

Uyanmış yaşam enerjik ve tamamen bilinçlidir, böylelikle sıkıntıları siler.

New York Times en çok satan yazarı, dünyada meditasyon devriminin öncülerinden klinik profesör ve bilimadamı Dr. Deepak Chopra UYANIŞ SONRASI YAŞAM KILAVUZU kitabıyla meditasyonun bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhani olarak size kazandırabileceklerini anlatıyor. Bu kitaptaki tam meditasyon uygulamasıyla, daha yüksek bir bilinç seviyesi ve daha anlamlı bir varoluş için arayışa çıkacaksınız. Sunulan birbirinden farklı farkındalık egzersizleri ve 52 haftalık meditasyon programıyla hayatınızın her alanında devrim yaratacaksınız.

Yazar Hakkında:

Dünyada bütünsel tıp ve kişisel gelişim konularında bir öncü olarak tanınan Dr. Deepak Chopra, kâr amacı gütmeden insanlığa fayda konusunda çalışan Chopra kurumunun ve ayrıca bilim ile maneviyatı bir araya getirmeyi amaçlayan modern bir sağlık merkezi olan Chopra Global’in kurucusudur. Doktor Chopra aynı zamanda San Diego’da bulunan Kaliforniya Üniversitesi’nde aile hekimi ve halk sağlığı uzmanı olarak çalışmakta ve Gallup Organizasyonu’nun en kıdemli bilimadamlarından biri olarak görev almaktadır. Kırktan fazla dile çevrilmiş seksenin üzerinde kitabı bulunmaktadır ve pek çok kitabı New York Times gazetesinin en çok satanlar listesinde yer almıştır. Time dergisi ise kendisini yüzyılın en önemli 100 kahramanından biri ve ikonik bir figür olarak tanımlamıştır.

edebiyathaber.net (15 Haziran 2022)

Yorum yapın