Doğan Kitap 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Hayatın Sesi ile kutluyor

Mart 8, 2024

Doğan Kitap 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Hayatın Sesi ile kutluyor

Gülseren Budayıcıoğlu’nun sevilen eseri Hayatın Sesi 8 Mart’ta Doğan Yayınları Dijital Youtube kanalında ücretsiz olarak yayında.

Dilek Gürel’in seslendirdiği Hayatın Sesi’nde, Gülseren Budayıcıoğlu bir kez daha kendi “Kırmızı Oda”sının kapısını aralıyor ve orada biriken hikâyelerden seçtiklerini bizlerle paylaşıyor; “hayatın sesi”ni daha iyi duyup anlayabilelim diye…

Kitabın tamamına 8-18 Mart arasında Youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=DTwt-2MdAFA

“Duygularımız durmadan akan derelere benzer. Doğduğumuzda pırıl pırıl olan o berrak dereye attığımız her sıkıntı, her kaygı, her üzüntü rengini değiştirir, onu bulanıklaştırıp karartır.
Bütün güzelliğine ve ihtişamına rağmen, hayat huysuz ve bencildir. Huysuz bir hayatla mücadele etmek, iyi yaşayabilmek ciddi bir sanattır. O sanatı da hayat kendisi öğretir bize; onun sesini duyanları, özen gösterenleri, anlamaya çalışanları bilir. Ona bakışımızı, duyduğumuz hayranlığı, onunla mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi hissettikçe, bizimle başka türlü bir ilişki kurmaya başlar. Bize arkasını dönmez, unutmaz. İki kere vursa da üçüncüde öyle güzel şeyler yaşatır ki şaşırır kalırız.
 
Huysuz hayatla iyi geçinebiliyor, bunun için mücadele etmekten hiç yorulmuyor ve vazgeçmiyorsak, ne mutlu bize. Çünkü sadece bu mücadeleden hiç vazgeçmeyenlerin dereleri güneşte pırıl pırıl parlayarak akar…”

Doğan Yayınları Dijital Youtube kanalı sesli kitap dinleme deneyimi yaşatmak için hazırlandı. Profesyonel olarak seslendirilen kitaplardan alıntıların yayınlanacağı kanalda kimi zaman da tam metin sesli kitaplar, sürpriz öyküler yer alacak.

edebiyathaber.net (8 Mart 2024)

Yorum yapın