Dizi kültürü dergisi “Episode” 2. sayısıyla raflarda

Şubat 16, 2017

Dizi kültürü dergisi “Episode” 2. sayısıyla raflarda

episodeDizi kültürü dergisi “Episode”un 2. sayısı yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Gelen talep üzerine 136 sayfa olarak hazırlanan, tek dergide çift kapakla gelen Episode Dergi, “Kuzey Fırtınası: Vikings” dosyası ve Şükrü Özyıldız röportajlarının Pınar Kurt tarafından hazırlanan kapaklarıyla geliyor.

Vikings dosyası, konuyu önemli ve satır arası detaylarla ele alan Algan Sezgintüredi’nin “Barbarlar Kapıda: Vikingler” yazısıyla açılıyor. Dosya kapsamında, Vikings’in mitolojik arka planını ve Viking kültüründe kadının konumunu anlatan Çağla Üren’in; dizinin dini arka planını ve Muhteşem Süleyman ile Kral Ragnar karşılaştırmasını Koray Sarıdoğan’ın yazılarından okuyoruz.

Yabancı dizi bölümünün üç  önemli röportaj konuğu var:

24:Legacy dizisinin yaratıcısı Howard Gordon, Oben Budak’ın konuğu oldu, geçmişten bugüne “24 “projesini ve dizinin yeni starını anlattı, “Jack Bauer’siz 24 Olur mu?” sorusunu değerlendirdi.

“Nat Geo Live: Mars’ta Yaşamak” etkinliği için Türkiye’ye gelen “Mars’ta Nasıl Yaşarız?” kitabının yazarı Stephen Petranek ve dizi oyuncularından Clementine Poidatz, Çağla Üren ve Onur Bayrakçeken’in sorularını yanıtladı: “Gerçeği Düşlemezsen, İnşa Edemezsin”

Yabancı dizi bölümünde;

Sense8, Empire, Mr.Robot, Homeland, Firefly, Jane Eyre, Star Trek, Preacher, Rectify, Sherlock, The OA, This Is Us, The Affair, Broadchurch, Jessica Jones, Fullmetal Alchemist, Brooklyn Nine Nine, Mozart in the Jungle ve daha birçok diziye dair;

Deniz Özturhan, Melike Karakartal, Pınar Bulut,  Algan Sezgintüredi, Selin Karakartal, Heja Bozyel, Oylum Yılmaz,  Ufuk Kaan Altın, Deniz Turgay, Kaya Heyse, Uğur Vardan, Ezgi Özcan, Murat Renay, Esra Koçak, Murat Tırpan, Nida Fındık imzalı yazıları okuyabilirsiniz.

episode-yerliYerli Dizileri İçeren 54 Küsur Sayfalık EpisodeYerli Bölümünde;

Yeni tarzı ve yeni dizisi Çoban Yıldızı ile ekranlara dönen yetenekli ve yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız, Dilan Bozyel’in fotoğraflarıyla Özlem Özdemir’in konuğu oluyor: “Yaptığım İşte Gerçeği, En Organiği Arıyorum”

“Uçurum, Karadayı, Tatlı Küçük Yalancılar” gibi dizilerin ardından şu sıralar Hayat Şarkısı’nı yöneten, “Kavak Yelleri, Ezel, Menekşe ile Halil” gibi dizilerde ikinci yönetmen imzasıyla yer alan Cem Karcı, keyifli sohbetiyle Özlem Özdemir’in konuğu.
Cem Karcı’yla röportajın gerçekleştirildiği kafede karşılaştığımız usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan da röportajın konuğu.

EpisodeYerli’nin bu sayısında Ezgi Özcan imzasıyla hazırlanan “Güçlü Kadın: Temsil mi, Gerçek mi, Hayal mi?” dosyası çok konuşulacak. Dosyaya konuk olan isimler şöyle: Prof.Dr. Nükhet Sirman, Ece Yörenç, Hilal Saral, Mahinur Ergun, Zeynep Günay Tan, Seray Şahiner, Burcu Biricik ve Begüm Birgören.

Yerli dizi sektörüne stil danışmanı kavramını getiren Başak Dizer Tatlıtuğ ve Deniz Marşan, sektöre dair özel bir röportajla Oben Budak’ın konuğu oldular.

Önemli hamlelerle adından söz ettiren Türkiye’nin önemli dijital TV platformlarından BluTV CEO’su Aydın Doğan Yalçındağ, Ufuk Kaan Altın’ın sorularını yanıtladı.

Binlerce oyuncu arasından karakteri en iyi canlandırabilecek kişileri seçen, sektörde adından söz ettiren cast direktörü Rabia Sultan Düzenli, Engin İnan’ın konuğu oldu.

Yasemin Şefik’ten “Dizilerde Şarkı Söyleyen Hatta O Şarkının Hakkını Vererek Söyleyen Oyuncularımız” derlemesi ve  “Dizilerde Çalan Şarkılar  Top 5” ve “Biraz Pop Biraz Sezen” albümündeki parçalardan dizilere seçme şarkılar listeleri 2.sayıda.

2 aylık sürelerle yayımlanan Episode Dergi; bayilerde, kitap mağazalarında, süpermarketlerde ve online siparişte…

Aktif online mecramız EpisodeDergi.com adresinde dizi dünyasından güncel gelişme, inceleme ve özel içeriklerimizi takip edebilir; Facebook Instagram ve Twitter’da “@episodedergi” adıyla bizi bulabilirsiniz.

edebiyathaber.net (16 Şubat 2017)

Yorum yapın