Dinozor Genç’ten yeni macera serisi “Kardeş Sırları: Yabancılar”

Nisan 19, 2024

Dinozor Genç’ten yeni macera serisi “Kardeş Sırları: Yabancılar”

Margaret Peterson Haddix’in Kardeş Sırları: Yabancılar adlı kitabı Dinozor Genç Yayınları tarafından Nisan İğdem çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Çocuklar için 40’tan fazla kitabı kaleme alan Margaret Peterson Haddix’in Kardeş Sırları: Yabancılar adlı macera kitabı, Ayrıntı Yayınları’nın ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç’ten çıktı! Üç kardeşin fantastik maceralarını anlatan serinin bu ilk kitabında, Greystone kardeşler annelerinin çıktığı ani bir “iş seyahati”nin ardından kendilerini gizemli bir olayın içinde bulurlar. Arka planına iyi ile kötünün mücadelesini alan Kardeş Sırları: Yabancılar ile genç okurları, ipuçlarının peşinde heyecanlı bir okuma bekliyor.

Ayrıntı Yayınları’nın çocuk kitapları markası Dinozor Çocuk ve ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç’in yeni macera serisi Kardeş Sırları’nın ilk kitabı Kardeş Sırları: Yabancılar okurlarla buluştu. Margaret Peterson Haddix’in kaleme aldığı serinin ilk kitabını dilimize Nisan İğdem çevirdi.

Greystonelar üç kardeşti: Duygusal abi Chess, matematik dehası Emma ve söz dinleyen küçük kardeş Finn. Anneleriyle beraber mutlu bir aileydiler. Ta ki ulusal basına yansıyan bir kaçırma olayına kadar… Kaçırılan üç çocuğun haberini aldıklarında Greystone kardeşler için her şey değişti. Çocuklarla aralarındaki inanılmaz benzerlikler ürkütücüydü. İlk ve ikinci isimleri aynıydı. Aynı yaştaydılar. Hatta doğum günleri bile aynıydı!

Annesinin bir anda ortaya çıkan “iş gezisi” Greystone kardeşlerde şüphe uyandırdı. Peki anneleri ortadan kaybolunca onlara göz kulak olan komşuları Bayan Morales ve kızı Natalie, bir şey biliyorlar mıydı? Bu gezi, kaçırılan çocuklarla ilgili olabilir miydi? Yoksa anneleri onları gizemli bir olaydan mı koruyordu? Sıkıcı odadaki mektup ve bodrum katındaki tehlike… Sır açığa çıktığında Greystone kardeşler kendilerini esrarengiz bir olayın içinde buldular. İpuçlarını yakalamalı, kodları çözmelilerdi…

edebiyathaber.net (19 Nisan 2024)

Yorum yapın