DasDas sevilen oyunlarını seyirciyle buluşturmaya devam ediyor

Mayıs 10, 2022

DasDas sevilen oyunlarını seyirciyle buluşturmaya devam ediyor

Yeni haftada DasDas sevilen oyunlarını seyirciyle buluşturmaya devam ederken ‘Istırap Korosu’, ‘Cimri’, ‘Feramuz Pis!’ ve ‘Doğal Afet’ oyunlarını sahnesinde ağırlıyor. ‘Hollywood Film Müzikleri’ ve ‘Pop Bu. Bu Pop’ konserleriyle ziyaretçilerine keyifli akşamlar vadeden DasDas, yeni haftada sanatseverlere zengin bir program sunuyor.
Türk edebiyatının önemli isimlerinden Turgut Özakman’ın kaleme aldığı, usta oyuncu Metin Akpınar’ın ise süpervizörlüğünü üstlendiği ‘Deli Bayramı’, 9 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de seyircisine keyifli anlar yaşatacak.

 DasDas’ın sevilen oyunu ‘Deli Bayramı’nın kadrosunda ise Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu buluşuyor. 

Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen gibi başarılı isimleri aynı sahnede buluşturan Yasmina Reza imzalı ‘Vahşet Tanrısı’11 ve 18 Mayısakşamı20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Prömiyerinden bu yana ilgiyle takip edilen oyun, uzlaşmak için bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini eğlenceli bir dille tiyatroseverlere sunacak.

 Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği ‘Istırap Korosu’11 Mayıs akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında DasDas Atölye’de sergilenecek. Prömiyeri 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nde gerçekleştirilen oyunda Seda Türkmen ve Deniz Karaoğlu yer alırken oyun, çok sesli bir apartmanın hikayesini anlatıyor.

Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’den oluşan zengin kadrosuyla ‘Romeo & Juliet’13 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek.

 Mert Fırat ve Nagihan Gürkan yönetmenliğindeki oyun, izleyenleri imkansız bir aşk hikayesinin parçası olmaya davet ediyor. 13 Mayıs akşamı 21.00’de Ortak Yapım projesi kapsamında Ebru Nihan Celkan’ın yazdığı ‘Bir İhtimal Daha Var’DasDas seyircisiyle buluşacak. Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı Barış Gönenen yönetmenliğindeki oyun, üç gencin komik ve tuhaf hikayesi üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini anlatıyor. 

Şebnem İşigüzel aynı adlı romanından sahneye uyarlanan ‘Ağaçtaki Kız’14 Mayıs akşamı20.30’da DasDas Sahne’de sahnelenecek. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyunu İlksen Başarır yönetirken oyunda izleyenler iki gencin aşka, dostluğa, hayal kırıklıklarına dair paylaşımlarına tanıklık edecek. Başka bir masalın mümkün olduğundan bahseden ‘Prens Olmayan Prens’15 Mayıs günü 13.00’de minik tiyatroseverlere keyifli dakikalar yaşatacak.  Aynı gün 16.00’da ise ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ oyunu, ünlü bir aşçı olan Pi Hanım’ın karşılaştığı beklenmedik sürprizi çocuklara eğlenceli bir dille aktaracak.


Franz Kafka’nın Dava’sı DasDas Sahne’de tekrar açılıyor. Tom Basden tarafından ‘Joseph K.’ adıyla sahneyeuyarlanan oyun 15 Mayıs günü 17.00’de DasDas Sahne’de olacak. Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın sahnede buluştuğu oyunda Joseph K.’nın tehdit altında olan özgürlüğüne yeniden kavuşma çabası gözler önüne serilecek.
DasDas, 16 ve 17 Mayıs akşamları 20.30’da Molière’in kült eseri ‘Cimri’ye ev sahipliği yapacak. Serkan Keskin’in Harpagon performansıyla beğenileri topladığı oyunun kadrosunda Keskin’in yanı sıra Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra yer alırken oyunu Tansu Biçer yönetiyor. 17 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Atöye’de ‘Hollywood Film Müzikleri’ konseri gerçekleşecek. Open String Quartet ve Özge Metin kalbimize kazınmış kült filmlerin müziklerini DasDas Atölye’ye taşıyacak.

24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyerini yapan ‘Feramuz Pis!’Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 18 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Atölye’ye konuk oluyor. İstanbul Feriköy’de yaşayan Mardin göçmeni Süryani bir ailenin doğuştan özel gereksinimli çocuğu Feramuz’un büyülü gerçek dünyasında kendi yöntemleriyle verdiği savaşı ele alan Sema Elçim imzalı oyun, Çiçek Dilligil, Çağdaş Tekin, Aybanu Aykut, Batur Belirdi, Melisa Berberoğlu, Dilara Mücaviroğlu ve Ataberk Öge’yi sahnede bir araya getiriyor. Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’insahnede buluştuğu ‘Westend / Batının Sonu’ Charlotte ve Eduard’ın eski arkadaşlarını ve komşularını ağırladıkları gece üzerinden bu yüzyılın tüm bireysel trajedilerinin komedisini sarsıcı bir dille ortaya koyuyor. Yönetmenliğini Hakan Savaş Mical’ın üstlendiği Moritz Rinke imzalı oyun, 19 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de seyircilerin önyargılarını alt üst edecek.
Geçtiğimiz günlerde prömiyeri gerçekleşen Lauren Gunderson imzalı ‘Doğal Afet’19 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Atölye’ye geliyor. Nilperi Şahinkaya’nın tek kişilik performansının seyirciyle buluştuğu oyunda yaklaşmakta olan bir fırtına sırasında sığınakta tek başına hesaplaşma hissiyle baş eden bir kadının hikayesi anlatılıyor. Daha önce The Beatles Seven Yalnız Değildir ve Başkası Olma Tarkan Ol konserleriyle keyifli akşamlara imza atan DasDas20 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Paribu Sahnesi’nde Madonna ve Michael Jackson şarkılarının söyleneceği ‘Pop Bu. Bu Pop’ gecesine ev sahipliği yapacak. DasDas Atölye, 20 Mayısakşamı21.00’de ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ oyunuyla kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesini sanatseverlere aktaracak. MuratGülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan oyunda Ceren BozÜmit ErlimSabahattin Yakut ve Nihan Işık rol alıyor.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

9 MayısPazartesi20.30DasDas SahneDeli Bayramı
11 MayısÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
11 MayısÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne:Istırap Korosu
13 MayısCuma 20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
13 MayısCuma21.00DasDas AtölyeBir İhtimal Daha Var
14 MayısCumartesi20.30DasDas SahneAğaçtaki Kız
15 MayısPazar13.00DasDas AtölyePrens Olmayan Prens
15 MayısPazar16.00DasDas AtölyePi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri
15 MayısPazar17.00DasDas SahneJoseph K.
16 MayısPazartesi20.30DasDas SahneCimri
17 MayısSalı20.30DasDas SahneCimri
17 MayısSalı21.00DasDas AtölyeHollywood Film Müzikleri
18 MayısÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
18 MayısÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Feramuz Pis!
19 MayısPerşembe20.30DasDas SahneWestend / Batının Sonu
19 MayısPerşembe21.00DasDas AtölyeDoğal Afet
20 MayısCuma21.00DasDas Paribu Sahnesi+1 Sunar:Pop Bu. Bu Pop.
20 MayısCuma21.00DasDas AtölyeYalnızlar İçin Çok Özel Bir H

Kaynak: Ranini. Tv (10 Mayıs 2022)

Yorum yapın