Çocuklar “Bay Dingo’nun Ahırı” ile atasözlerini öğreniyor

Mayıs 18, 2023

Çocuklar “Bay Dingo’nun Ahırı” ile atasözlerini öğreniyor

Gülsüm Koçak Sönmez’in yazdığı, Miray Durgut’un resimlediği Bay Dingo’nun Ahırı – Atasözleriyle Bir Öykü, 8-10 yaş grubu için Dinozor Çocuk tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Sınıf öğretmeni ve yazar Gülsüm Koçak Sönmez’in yazdığı Bay Dingo’nun Ahırı, çocuklara anlattığı eğlenceli bir hikâyeyle atasözlerini hayvanların ağzından öğretiyor. 

Bay Dingo’nun Ahırı, Ayrıntı Yayınları’nın “İyi bir gelecek mutlu çocuklarla kurulabilir, mutlu çocuklar ise özenli kitaplarla gelişebilir” diyerek yola çıkan markası Dinozor Çocuk tarafından yayımlandı. Eğlenceli hikâyesiyle atasözlerine farklı bir açıdan bakan Bay Dingo’nun Ahırı’nın sonunda, kitapta geçen atasözlerinin anlamlarına yer veren bir sözlük de bulunuyor.

Hayvanlar, kendilerini ilgilendiren atasözlerini ayrıştırıcı buldukları için Bay Dingo’ya danışırlar. Çiftlik sahibi Bay Dingo da hayvanlara hak verir. Bay Dingo bu sorunu çözmek için Sözlük Yapıcılar Kurumuna başvurur. 

8-10 yaş grubuna yönelik Bay Dingo’nun Ahırı – Atasözleriyle Bir Öykü kitabı, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bilgi için: ayrintiyayingrubu.com/dinozor-cocuk

instagram.com/dinozorcocuk 

facebook.com/dinozorcocuk

twitter.com/dinozorcocuk

GÜLSÜM KOÇAK SÖNMEZ HAKKINDA

1980 yılında Tokat Zile’de doğdu. Evimizin karşısında halk kütüphanesi vardı ve benim için büyük bir şanstı. Kitapların büyülü dünyasıyla tanışınca oradan bir daha hiç çıkamadım. Bu arada bir baktım büyümüş ve sınıf öğretmeni olmuşum. Öğrencilerimle birlikte oldukça keyifli anılar biriktirdik. Şu an İstanbul’daki öğrencilerimle biriktiriyoruz anıları. Yazı çalışmalarım, Türkiye genelinde yapılan bir öykü yarışmasına katılmakla başladı. Orada öyküm 3.’lük ödülü aldı. Bu, benim için oldukça değerliydi. İkiz kızlarım Ada ve Deniz’in dünyaya gelmesiyle yazıdan biraz ayrı kaldım. Onların büyüme sürecinde içimdeki çocuk “Benim de sana anlatacaklarım var!” diyerek onu dinlememi istedi. Kulak verdim ona; neler anlattı neler… Ben bu kitabı yazarken oldukça eğlendim, umarım sen de okurken çok eğlenirsin…

MİRAY DURGUT HAKKINDA

1996 Tekirdağ’da doğdum, 2020 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümünden mezun oldum. Çeşitli karma sergilere katıldım ve aynı zamanda kitap illüstrasyonları ve duvar resimleri yapıyorum. İstanbul’da freelance olarak çalışmalarına devam ediyorum.

edebiyathaber.net (18 Mayıs 2023)

Yorum yapın