Masthead header

Çocuk Atölyesi Animasyon Film Günleri 2 Ekim’de

animasyonÇocuk Atölyesi Animasyon Film Günleri kapsamında 2 Ekim Pazar günü 12.00’de film gösterimi ve söyleşi düzenliyor.

Tanıtım bülteninden

Kitap tadında animasyon filmler, çocuklara ne anlatır? Hayal gücünü nasıl etkiler, animasyon filmlerden neler öğreniriz?

Çizgi film dünyasının gözdesi fantastik filmler, çocuklar dikkatleri kadar farklı bilgiler öğrenirler. Ekranda gördükleri fantastik dünyanın kahramanları ile özdeşleşir, çizgilerdeki detaylara bakarak hayal güçlerini geliştirirebilirler. Özellikle eğitsel yönü yüksek, yaş grubuna uygun, sevgi ve doğa temalı animasyonlar çocuğun dünyasında yeni maceralar yaratma çabasını artırır.

İşte bu masal tadındaki Japon anime ustalarının hazırladıkları, tüm dünyada kabul görmüş ve pek çok ödül kazanmış animasyon filmleri çocuklarla birlikte izliyoruz. Seans arasında ise filmi birlikte yorumluyor, ana karakter-olay-hikâye örgüsü hakkında söyleşiyoruz. Nefis popcornlar eşliğinde çocuklar soruyor, biz cevaplıyoruz.

İzlenecek Film: Komşum Totoro ( My Neighbour Totoro- Yönetmen Hayao Miyazaki)

Atölye Tarihi: 2 Ekim Pazar

Atölye Ücreti: 30 TL

Yaş Grubu: 8-12 yaş

Bilet Satış: Biletix

Atölye Süresi: 12:00 – 13:45

Eğitmen: Çocuk kitapları yazarı, eğitmen Nermin Ferhan Karamuti

Kayıt için: atolye@cocukatolyesi.net

Eğitmen Hakkında:

Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı “Şekercini Patyos” 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük ve eğitmenlik yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor.

edebiyathaber.net (6 Eylül 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r