Celil Oker’in yeni romanı “Sen Ölürsün Ben Yaşarım” yayımlandı

Ekim 15, 2015

Celil Oker’in yeni romanı “Sen Ölürsün Ben Yaşarım” yayımlandı

sen-olursunPolisiye edebiyatın usta kalemi Celil Oker’in yeni romanı Sen Ölürsün Ben Yaşarım 16 Ekim Cuma günü Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Aykırı dedektif Remzi Ünal’ın maceralarını anlatmaya devam eden Celil Oker. Sen Ölürsün Ben Yaşarım adlı son romanıyla kentsel dönüşüm sürecinden bu sürecin sonuçlarından biri olan kültür sıkışmasına, bir tür zorunlu “modernleşme” hali olan plaza kültüründen sosyal çelişki ve çatışmaların odağındaki insan hikâyelerine kadar tam anlamıyla bir metropol hikâyesini okurlarına sunuyor.

“Önünde durduğunuz kapının aralık olması bela getirir. Ama sizi o kapıya kadar getiren şey, sırtınızı dönüp gitmek isteseniz de çoktan kaderinizi çizmiştir. Ve bunun böyle olduğunu hiç kimse, Dedektif Remzi Ünal’dan daha iyi bilemez.”

Remzi Ünal bu defa hatır için, kendine göre gayet kolay bir işi çözmek amacıyla yola koyuluyor. Hisarüstü’nde yaşayan ihtiyar bir çifte, büyük bir inşaat firmasının şantiyesinde kaza geçiren oğullarının hak mücadelesinde yardım etmesi istenmiştir. Ama bu iş için çaldığı ilk kapının ardında, kafasından tek kurşunla vurulmuş bir cesetle karşılaşır. Ve her zamanki gibi bu ceset de sadece bir ceset olarak kalmaz.

edebiyathaber.net (15 Ekim 2015)

Yorum yapın