Cat Jordan’dan içinizi ısıtacak bir roman: Dünya Üzerinde Sekiz Gün

Aralık 6, 2018

Cat Jordan’dan içinizi ısıtacak bir roman: Dünya Üzerinde Sekiz Gün

Cat Jordan’ın “Dünya Üzerinde Sekiz Gün” adlı romanı, İpek Güneş Çıgay çevirisiyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Sekiz gün kimileri için uzun olmayabilir ama Matty Jones’un hayatının değişmesi için yeterli bir süre… Cat Jordan’ın içinizi ısıtacak romanı Dünya Üzerinde Sekiz Gün’ü okurken o sekiz gün hiç bitmesin isteyeceksiniz. Uzaylılara dair hikâyeler dinleyerek büyüyen Matty ve gezegenine gitmek üzere uzay gemisini beklediğini söyleyen Priya’nın öyküsü Dünya Üzerinde Sekiz Gün 7 Aralık’ta raflarda!

Matty Jones sıcak bir yaz sabahında uzaylılara meraklı babasının evi terk ettiğini öğrenir. Aynı gece evlerinin karşısındaki tarlada beyaz saçlı bir kız görür. Köpeğini de yanına alarak hemen kızın yanına koşan Matty’nin hayatını değiştiren sekiz gün böylece başlar. Beyaz saçlı, güzeller güzeli Priya gezegenine gitmek üzere uzay gemisini beklediğini söyler durmadan. Dünya’daki yerçekimi fazla geldiği için düşmeden yürüyemez, yanındaki küçük not defterine Dünya’daki yaşamla ilgili notlar alıp durur, ağaçlara sarılır, her şeyi büyük bir merak ve sevgiyle karşılar Priya…

Matty zaten çocukluğunun bir kısmını uzaylı saçmalıklarını dinleyerek geçirmiştir. Uzaylılara meraklı babasının gittiği günün akşamında başka bir gezegenden geldiğini iddia eden bir kızla tanışması tesadüf mü? Kız bir deli olabilir mi? Bir babanın yokluğuna kaç günde alışılır? Yirmi ışık yılını gelmek ne kadar sürer? Peki âşık olmak?

İpek Güneş Çıgay’ın İngilizce aslından dilimize çevirdiği Dünya Üzerinde Sekiz Gün, hep kitap logosuyla 7 Aralık’ta raflardaki yerini alacak.

Bilgi için:

www.hepkitap.com.tr

facebook.com/hepkitapp

twitter.com/hep_kitap

instagram.com/hep_kitap

edebiyathaber.net (6 Aralık 2018)

Yorum yapın