Masthead header

Can Göknil’den sessiz kitap: “Kimi Uçar Kimi Koşar”

Can Göknil’in her yaş için kurgulayıp resimlediği “Kimi Uçar Kimi Koşar” Desen Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Asla pes etme!

Görsel sanatlardaki ustalığını yaratıcı kalemiyle buluşturarak masalsı bir edebiyat anlayışını benimseyen Can Göknil’den, farklılıklar üzerine yaşsız bir sessiz kitap.

Kendilerini ve yeteneklerini keşfetme çabasındaki iki farklı kuşu doğal çevrelerinde resmeden Kimi Uçar Kimi Koşar, azimden beslenen, esin verici bir büyüme hikâyesi anlatıyor.

İster küçük ister büyük, doğadaki tüm canlıların ortak bir yaşam döngüsünü paylaştıklarını hatırlatan bu naif kitap, biraz özgüven, cesaret ve kararlılıkla her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceğini gösteriyor.

Küçük kuş yumurtadan çıktığında, henüz kendi varlık sebebinin dahi farkında değildi. Annesi gibi havada süzülüp özgürlüğün tadını çıkarabilmesi için öncelikle kanatlarına söz geçirmeyi öğrenmeliydi. Pek çok kez denedi, sınırlarını zorladı ama bir türlü başaramadı. Ta ki kendisinin on katı büyüklüğündeki bir başka kuşun yumurtasıyla karşılaşana ve doğru zaman gelene kadar…

Kişisel farklılıkların hayatımıza kattığı artı değerleri görmemizi sağlayan Kimi Uçar Kimi Koşar, her okunuşunda başka duygular ve tatlar sunarak kitapseverleri şaşırtmayı başarıyor. Etkileyici resimleri, ciltli özel baskısı ve sinematografik anlatımıyla keyifli bir görsel okuma deneyimi vadediyor.

Tadımlık>>>

Can Göknil Hakkında

İstanbul, Arnavutköy Amerikan Kız Koleji’ni bitirdikten sonra A.B.D.’ye gitti. 1968’de Knox College’tan mezun oldu. 1969’da The City College of The City University of New York’ta Resim Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Sanatçının Londra’da Victoria Albert Müzesi’nde, San Marino’da Museo d’Arte Moderna’da, Tokyo’da Chihiro Müzesi’nde, New York’ta Schenectady Müzesi ile Bulgaristan’da Gabrovo Mizah Müzesi’nde ve ayrıca Türkiye’de çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır. Çocuklar için yazıp resimlediği kitaplarla birçok ödül kazanan sanatçının altı resimli kitabı İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Macarca, Almanca, Hollandaca, Arapça ve Türkçe olarak yayımlandı ve pek çok uluslararası etkinlikte yer aldı. Can Göknil, ailesiyle İstanbul’da yaşamakta ve çalışmalarını atölyesinde sürdürmektedir.

edebiyathaber.net (2 Nisan 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r