Bu kitap ebeveynleri ve ebeveyn adaylarını eğitsel bir yolculuğa çıkarıyor

Eylül 28, 2021

Bu kitap ebeveynleri ve ebeveyn adaylarını eğitsel bir yolculuğa çıkarıyor

Feriha Dildar’ın “En Baştan Ebeveyn Olma Yolculuğu” adlı kitabı Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Feriha Dildar, bu kitapla ebeveynleri ve ebeveyn adaylarını bir yolculuğa çıkarıyor. Yolculuk sırasında altta yatan, henüz dokunulmamış duygulara odaklanırken kimi zaman da zorlayıcı olabilen bu serüveni zenginleştirici bir deneyime dönüştürüyor. 

“Çocuk sahibi olma deneyimi, büyülü bir yolculuktur ve her ebeveynin, her bir çocuğunu büyütme yolculuğu birbirinden farklıdır. Mutlu, huzurlu, sağlıklı bir birey yetiştirmenin tek bir doğru yolu yoktur. Yolculuğunuz boyunca kimi zaman duraksayıp dinlenmeniz, kimi zaman başkalarına yol sormanız, kimi zaman geri dönüşler yaparak yeni yollar keşfetmeye çalışmanız oldukça doğaldır. Unutmayın, çocuğunuz her şeyden önce sevgiyle büyür. Sevildiğini bilen ve ebeveynlerine güvenen her çocuk, bu serüvendeki ufak tökezlemelerinize göz yumabilir ve hataların telafisine olanak tanır. Siz de bu keşif ve öğrenme yolculuğundan zevk almaya bakın.”

Tadımlık>>>

Yazar hakkında

Feriha Dildar 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü’nden mezun oldu. 1992’de Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı. Liverpool Üniversitesi ve Manchester Çocuk Hastanesi’nde çeşitli çalışmalara katıldı. 1998-2000yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim üyeliği,2000-2002yılları arasında Bükreş’te International Nursery School’da gönüllü danışmanlık yaptı.2011-2017yılları arasında Okan Üniversitesi’nde, 2011-2018yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans programlarında yarı zamanlı öğretim üyeliği yapan Dildar, aynı zamanda Hürriyet Kelebek’te çocuk gelişimi üzerine yazılar kaleme aldı. 1992 yılındanbu yana PSİ Çocuk ve Aile Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Feriha Dildar, çocuklarda “bireysel terapi” ve ailelerde “çocuk merkezli aile terapisi” uyguluyor ve ağırlıklı olarak sistematik ve bilişsel-davranışsal yöntemleri kullanıyor.

edebiyathaber.net (28 Eylül 2021)

Yorum yapın