“Bir Hikâyesin Sen” raflarda

Mart 7, 2023

“Bir Hikâyesin Sen” raflarda

Bob Raczka’nın yazdığı, Kristen ve Kevin Howdeshell’in resimlediği “Bir Hikâyesin Sen”, Esra Kökkılıç çevirisiyle Kronik Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

BİREY VE TOPLUM, OKUMA KÜLTÜRÜ, ERDEMLER, İLETİŞİM, KİŞİSEL GELİŞİM, DUYGULAR, HAK VE ÖZGÜRLÜKLER, DOĞA VE EVREN

Kim olduğunu biliyor musun? Seni sen yapan nedir? Mesela kemiklerin mi? Ya da arkadaşların? Peki, bir su kütlesi olduğunu biliyor muydun? Dev bir bilmece misin yoksa?

Unutma, bu senin hayatın! Onu nasıl yazacağın da sadece senin elinde.

Hepimiz birbirimize benziyoruz ve Dünya adlı evimizde hep birlikte yaşıyoruz. Sevdiklerimizle ve bizi sevenlerle dolu koskocaman bir ev burası. Aynı anda pek çok şeyiz: Birilerinin çocuğu, arkadaşı, üstüne her gün yepyeni tuğlalar eklenen bir inşaat, büyük bir gizem. Benzerliklerimizin yanı sıra farklılıklarımızla da bir aradayız. Bizi biz yapan da işte bu farklılıklar. Yaşamımız baştan sona bir mucize ve her birimiz, gökten süzülen kar taneleri gibi eşsiz ve de benzersiziz. 

Bob Raczka’nın şairane dili, Howdeshell çiftinin yarattığı müthiş görsellikle birleşerek hayatlarımızın benzersiz birer hikâye olduğunu anlatıyor. 

Yazar ve Çizer Hakkında

Bob Razcka

Illinois Üniversitesi’nde grafik tasarım eğitimi aldı. Çocuklar için yazıp resimlediği sanat ve şiir kitaplarıyla tanınıyor.

Kristen & Kevin Howdeshell

Eserlerini Kansas’taki The Brave Union adlı küçük stüdyolarında hayata geçiren Howdeshell çifti, pek çok çocuk kitabına katkıda bulundu.

edebiyathaber.net (7 Mart 2023)

Yorum yapın