Masthead header

Ars Electronica Animasyon Festivali 6-7 Haziran’da

Cermodern, görsel dil ve anlatım biçimi açısından dijital sanat çeşitliliğine vurgu yapan en kapsamlı festival olan Ars Electronica’nın 2019 yılı seçkisini Ankaralı izleyiciyle 6-7 Haziran’da açık havada ücretsiz olarak buluşturuyor.

Avusturya’nın Linz şehrinde yer alan ve dijital sanatlar alanında öncü oluşum Ars Electronica’nın 2019 Eylül ayında gerçekleştirdiği Animasyon Festivali, her yıl olduğu gibi sanatçıların dijital anlatım araçlarının ve animasyonun ne kadar hızlı geliştiğine ve gündelik yaşamımızı ne kadar güçlü etkilediğine dair tanıklıklarını sunacak.

DİJİTAL DEVRİMİN ORTA YAŞ KRİZİ/ MID-LIFE CRISIS OF DIGITAL REVOLUTION

Sanat, teknoloji ve toplum odaklı bir festival olarak, gelecekteki olası dönüşümleri gözlemlemek ve analiz etmek, kültürel ve sosyal boyutları ve sonuçları hakkında sonuçlara varmayı hedefleyen Ars Electronica’nın 2019 yılı alt başlığı olan “Dijital Devrimin Orta Yaş Krizi” teması dijital sanata ikincil bir bakış açısı sunmakta.

Program, Ars Electronica, Cermodern ve Avusturya Büyükelçiliği işbirlikteliğiyle 6 – 7 Haziran tarihleri arasında Cermodern Açık Havada ücretsiz gösterilecek.

Ars Electronica Animasyon Festivali 2019 Turnesi/ Ars Electronica Animation Festival on Tour 2019

Bu yıl düzenlenen Ars Electronica Animasyon Festivali’nin iki programı da bu sene bir kez daha dijital film yapımı alanında uluslararası mükemmelliğe layık görülmüştür. Bu derleme, bilim ve sanatın kesiştiği hâlihazırdaki güncel sinematografi alanının haricinde, dijital öyküleme ve genişletilmiş anlatım alanlarında da yenilikçi yollar öne sürer. Ayrıca, bilgisayar tarafından oluşturulan işlemsel yapılardan, kare kare animasyon dizilerinin çığır açan örneklerine kadar birçok çağdaş çalışmayı bir araya getirir.

Küratör: Juergen Hagler/ Curation by Juergen Hagler
Fragman ve Grafik Tasarımı: Elmar Gaubauf ve Victoria 
Düzenleme: Elmar Glaubauf/ Layout by Elmar Glaubauf

İLK TURNE/ SHORT CIRCUIT 1

-Strings / Yaylı Çalgılar | 05:12
Ruini Shi (CN)
-City Rhythm / Şehrin Ritmi | 05:02
Siyeon Kim
-Influencers / İlham Verenler | 02:37
Foam Studio (DE), Antfood (NL)
-Quantum Superpositions / Kuantum Üstdüşümü | 04:07 |
Markos Kay (GB)
-A Double Life / Çift Yaşam | 02:43
Studio Job, Joris & Marieke (NL)
-Acid Rain / Asit Yağmuru | 26:00
Tomek Popakul (PL)
-Facing It / Yüzleşme | 07:32
Sam Gainsborough (GB)
-Tx-reverse / tx-tersine | 05:02
Martin Reinhart, Virgil Wildrich (AT)
-The Great Indecision Council / Büyük Kararsızlık Kurulu| 04:34
Romain Tardy (FR)

İKİNCİ TURNE/ SHORT CIRCUIT 2

-Seven Experiments in Procedural Animation / Yedi İşlemsel Animasyon Denemesi | 05:00
Karl Sims (US)
-Meandering River / Kıvrımlı Nehir | 01:48
Onformative (DE)
-Les Éléphants Seront Contents / Filler Mutlu Olacak | 06:57
Lucas Roussel, Charlotte Brun, Loic Frimat, Vincent Labis, Adrien Lannoy, Alice Lepoutre (FR)
-Pulse / Nabız | 06:40
Sarah Forest, Cecile Floucat, Pauline Javelot, Thibaut Wambre, Kevin De Garidel (FR)
-Seoul City Machine / Seul Şehir Makinesi | 07:41
Liam Young (GB/AU)
-DIRTSCRAPER / KAZIYICI | 09:02
Peter Burr (US)
+ | 02:32
Max Hattler (DE/HK)
-Powder – New Tribe / Toz- Yeni Kabile | 04:45
AC-bu (JP)
-Operation Jane Walk / Operasyon Jane Yürüyüşü | 16:14
Robin Klengel, Leohard Müllner (AT)

GENÇ ANİMASYONLAR/ YOUNG ANIMATIONS

THE COUNTDOWN STARTS… / GERİ SAYIM BAŞLADI…
-Blue Moon / Çok Uzun Bir Süre | 07:12
Kilian Mayer, Jaqueline Eder, Stephanie Stigler, Selina Maurovich (AT)
-I was not built for this / Ben bunun için kurgulanmamıştım | 02:44
Felix Weiden holzer (AT)
17 yıl/ u19
-56 ( Hungarian Lego Movie / Macar Lego Filmi) | 01:38
Daniel Papp (HU)
16 yıl/ C3
-Shape of You / Senin Biçimin | 01:47
BORG Bad Leonfelden Öğrencileri (AT)
16 yıl/ u19
BEHIND THE SCENES/ PERDE ARKASI
Logic / Mantık | 02:38
Erik Smit (HU)
17 yıl / C3
-MASKS / MASKELER | 02:27
Anna Haderer
18 yıl / u19
-The Last Sunrise / Son Gündoğumu | 04:08
Agnes Kiraly (HU)
18 yıl/ C3
-Promise- Entstehung eines Animationfilms /Söz- Bir Animasyon Filmi Yaratmak | 04:12
Deniz Köseoğlu (CH)
20 sene/ BnP
-Zum Glück faul gewesen / Şansa, üşengeç biriydi |02:53
Minou Kropp (DE)
10 sene/ mb21
-Fluchtwege / Escape Routes / Kaçış Yolları | 03:18
Eliashof’taki İlkokul Öğrencileri (DE)
3. Sınıf/ mb21
BEAUTIFUL NIGHTMARES AND OTHER SCARY THINGS / GÜZEL KABUSLAR VE DİĞER KORKUTUCU ŞEYLER
-The Nightmare Before My Birthday / Doğum günümden Önceki Kabus | 04:41
Celina Niederhuber (AT)
18 sene/ u19
-Misunderstood / Yanlış Anlaşıldı | 01:15
Mate Koncz, Andras Koncz
14 sene/ C3
-Aye, Aye! Baş Üstüne! | 04:58
Aruna Gallas, Julia Maier, Majda Sehovic (DE)
22 sene/ mb21
-La chambre claire/ Aydınlık Oda | 03:30
BORG Mistelbach, Öğrenciler (AT)
16 sene/ u19
-Alien Schreck / Uzaylı Schreck | 02:53
Helene Rietig, Clara Schneider, Rudolf Seidl, Yasmin-Melody Winge, Alexander Yamaguchi (DE)
19 sene/ mb21
-Die Goldene Rundfahrt mit PILU, dem Pilatusdrachen / PILU ile Altın Tur, Pilates Ejderi | 02:27
Yanik Schwab (CH)
19 yıl / BnP
-LEGO: Feuer und Wasser / LEGO: Ateş ve Su | 07:57
Thomas Speckhofer (AT)
18 sene / u19

edebiyathaber.net (3 Haziran 2020)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r