Armağan Tunaboylu’dan: “Polisiye Yazarının Ölümü”

Nisan 29, 2022

Armağan Tunaboylu’dan: “Polisiye Yazarının Ölümü”

Armağan Tunaboylu’nun “Polisiye Yazarının Ölümü” adlı romanı Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Armağan Tunaboylu’nun yeni roman kahramanı  Komiser Berkun İstanbullu, kültürlü, zeki, pervasız,  başarılı bir polis… Geçmişi ise kendisinin bile  bilmediği sırlarla dolu. 

“Adam son sözünü nefretle tükürür gibi söylemişti. Arkasını dönüp yürümeye başlayınca diğeri fırsatı kaçırmadı, ceketinin iç cebinde saklı duran bıçağı çıkarıp korkunç bir hınçla kabzasına kadar sırtına sapladı; bıçak hiçbir engelle karşılaşmadan kalbi delip geçti. Adam delirtici bir acıyla geriye doğru kıvrıldı. Elleri sırtına gitti ama bıçağa ulaşamadan ölmüştü. Diğeri, cesedi cipe sürükleyip zorlukla içeri soktu. Sonra oturur pozisyona getirdi. Aracın bagajından aldığı beşer kiloluk dört bidon benzinin üçünü cipin içine ve cesede döktü. Sırf bu iş için satın aldığı Zippo’yu yakıp cipin içine fırlattı. Alevler bir anda aracın içini sardı, cesedin kucağındaki bidon da alev aldıktan sonra hızla oradan uzaklaştı.”

Severek okuyacağınız “Berkun İstanbullu  Polisiyeleri” dizisinin ilk kitabı Polisiye Yazarının  Ölümü tabii ki Oğlak Yayınları’nın, Maceraperest Kitaplar’ı arasında…

edebiyathaber.net (29 Nisan 2022)

Yorum yapın