Masthead header

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü başvuruları açıldı

arkadas1Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nün yirmi birincisi veriliyor. Bugüne kadar şiir kitabı yayımlanmamış şairlerin aday olabilecekleri Ödül için son başvuru tarihi 15 Mart 2016.

Adayların; kitap bütünlüğü taşıyan, basıma hazır şiirlerinden oluşturacakları, adres, telefon, ve özgeçmişlerini de içeren 6 adet dosyayı; Mayıs Yayınları’nın Sakarya Cad. Özkanlar 35 Apt. A Blok, No: 36 / 20, Manavkuyu, Bayraklı – İzmir adresindeki Ödül sekreterliğine, APS, kargo ya da taahhütlü posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

Mayıs Yayınları yetkilileri, Ödül alacak dosyayı 2016 yılı içinde, telif karşılığını ödeyerek kitap halinde yayımlayacaklarını açıkladılar.

Özger’in ölümünün 43. yıldönümünde, 7 Mayıs 2016 tarihinde verilecek Ödülün seçici kurulu Sina Akyol, Orhan Alkaya, Gökhan Arslan, Suat Çelebi ve Monica Papi’den oluşuyor.

Ayrıntılı bilgi:

0.232.348 71 91

www.mayisyayinlari.com

edebiyathaber.net (16 Aralık 2015)

 • Yorumhane.org - 18/12/2015 - 02:09

  Daha öncede yazmıştım, edebi yarışmalar düzenleyen kurum veya yayınevlerinin 90lardan kalma kafa yapıları değişmelidir.Tahüttlü bilmem kaç kopya,muhtardan belge falan.İnternet üzerinden daha rahat yapılabilecek bir olay,ucuza kaçmak için midir nedir?cevaplakapat

 • Avni Çakar - 15/12/2017 - 13:25

  seçici kurulun Arkadaş Z.Özger’in tüm yazdıklarını (tekrar da olsa) sindirerek okumalarını öneriyorum.

  sona eklediğim iki satırı yazan bir şair, kargo zarfı beklemek yerine (bence) blogları vb. didik didik ederek “şimşek çaktıranları”,”kalemiyle toprağı yaranları” keşfetmeyi seçerdi.

  Ödül, kendisini yukarıda sayanların altta olduklarını kabul edenlere icazetidir, kahrolsun.

  Ben, yeteneklere teşekkür yerine geçen bir hediyeden yanayım.

  Sahi, Arkadaş Zekai yarışmalara dosya göndermiş mi?

  “şiirlere kılıç çeken gökyüzü
  yerin bu şiirde de bir çocuk ağlamasıdır”

  Sevginiz kadar kalın.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r