Masthead header

Ankara Üniversitesi’nde ifade özgürlüğü açılışı

Ankara Üniversitesi’nin resmi açılış törenine Recep Tayyip Erdoğan’ın davet edilmesi üzerine Cebeci Kampüsü’neki öğretim elemanları aynı saatte Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İsmail Beşikçi, Müge Tuzcuoğlu ve İrfan Aktan’ın katılacağı bir açılış organize ettiler.

Ankara Üniversitesi’nin 3 Ekim günü saat 10.00’da yapılacak akademik yıl açılış törenine Recep Tayyip Erdoğan’ı davet etmesi üzerine. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Öğretim Elemanları, farklı bir açılış düzenlemeye karar verdiler. Sosyolog İsmail Beşikçi, antropolog Müge Tuzcuoğlu ve gazeteci İrfan Aktan’ın konuşmacı olacağı açılış dersinin başlığı “İfade Özgürlüğü ve Üniversiteler” olacak.

Cebeci Kampüsü Öğretim Elemanlarının çağrısı şöyle:

Ankara Üniversitesi Açılış Dersine Çağrı

“İfade Özgürlüğü ve Üniversiteler”

Düşünce ve ifade özgürlüğü üzerindeki baskıların şiddetlenerek arttığı bugünlerde, Ankara Üniversitesi akademik yıl açılış töreninin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirileceği duyurulmuştur.

Başbakanın katılacağı resmi açılış töreni ile aynı gün ve aynı saatte, düşünce ve ifade özgürlüğü üzerindeki baskılara ve tutuklamalara dikkat çekmek amacıyla Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde demokratik ve akademik geleneklere uygun bir açılış ve forum düzenlenecektir.

İsmail Beşikçi, Müge Tuzcuoğlu ve İrfan Aktan’ın katılımıyla bilimsel ve özgür düşüncenin ele alınacağı gerçek açılış dersine hepinizi bekliyoruz.

AÜ Cebeci Kampüsü Öğretim Elemanları

Konuşmacılar: İsmail Beşikçi, Müge Tuzcuoğlu, İrfan Aktan
Tarih: 3 Ekim 2012 Çarşamba
Saat: 10 :00
Yer : AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi, Aziz Köklü Salonu

2 Ekim 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r