Masthead header

Anılarını yazdı, ödülü kaptı

İskoçyalı yazar Janice Galloway, gençlik anılarını yazdığı “All Made Up” kitabıyla Yılın İskoç Kitabı Ödülü’nü kazanarak 85 bin liranın sahibi oldu.

Janice Galloway’in gençlik yıllarının anti-anı kitabı, Yılın İskoç Kitabı seçildi. Kurmaca olmayan kategoride All Made Up kitabıyla ödülü kazanan yazar, Edinburgh Uluslararası Kitap Fuarı’nda düzenlenecek olan törenle 30 bin pound (yaklaşık 85 bin lira) tutarındaki para ödülünün de sahibi olacak.

İlk hissettiğinin rahatlama olduğunu söyleyen Galloway, “Ben çok eski moda bir İskoçum ve iyi bir haber duyduğumda şüphelenirim. Geçen hafta telefon her çaldığında, çok ciddi bir hata yaptığını açıklamak için ödül komitesinin aradığından emindim” dedi. Ödüle değer görülmesiyle ilgili “Ödülü kazandığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bunu kutlamak için eve gidip bir fincan çay eşliğinde kocamla birlikte televizyon izlemeyi planlıyorum” dedi.

Organizasyonda, Kurmaca Ödülü’nün sahibi There But For The kitabıyla Ali Smith, Let Not the Waves of the Sea romanı ile İlk Kitap Ödülü’ne değer görülen Simon Stephenson ve Aibisidh adlı şiir kitabıyla Şiir Ödülü’nün sahibi olan Angus Peter Campbell da hazır bulundu.

Kaynak: taraf.com.tr (20 Ağustos 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r