Anıl Basılı’dan yaşam, doğa ve büyümek üzerine kalpleri ısıtan bir öykü

Ocak 14, 2021

Anıl Basılı’dan yaşam, doğa ve büyümek üzerine kalpleri ısıtan bir öykü

Anıl Basılı’nın yazdığı, Mavisu Demirağ’ın resimlediği “Zürafa Sözü”, 10 ve üzeri yaş grubu için Doğan Egmont tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Güneşin doğuşunda ve batışında

birbirini selamlayan zürafalar…

Dedemle ben de işte öyle selamlaşıyor

ve zürafa sözü veriyorduk birbirimize…

Çocuk edebiyatının sevilen yazarı ve Çocuk Okuma Kulübü “sınıf başkanı” Anıl Basılı, Doğan Egmont’tan yayımlanan yeni kitabı Zürafa Sözü ile bir kez daha çocuklarla buluşuyor. Doğa, yaşam, büyümek, fotoğrafçılık gibi birden çok temayı samimi bir anlatımla sıcak bir öyküde bir araya getiren yazar bu defa genç okurlarını doğanın yaşamımızdaki yerini sorgulamaya davet ediyor.

Toprak yeni bir eve taşındıklarında beraberinde bir doğa fotoğrafçısı olan dedesiyle olan anılarını getirmiştir. Üç yıl önce kaybettiği dedesini çok özlemekte ve onun gibi iyi bir fotoğrafçı olmayı hayal etmektedir. Fotoğraflar aracılığıyla dedesinin iç dünyasını yavaş yavaş kavramaya başlayan Toprak doğal yaşamın uğradığı tahribatı ve bunun yaşamı nasıl tehdit ettiğini fark eder. Dedesinin ona hediye ettiği fotoğraf makinesinden güç ve ilham alarak geleceği dönüştürmek için harekete geçer.

Zürafa Sözü çağdaş temaları ve samimi anlatımıyla 10 yaş ve üstü tüm okurları kucaklıyor ve değerli bir okuma deneyimi vadediyor. Kitabın özgün desenleri ise usta çizer Mavisu Demirağ’a ait.

Sevilerek okunması, okundukça sevilmesi niyetiyle…

edebiyathaber.net (14 Ocak 2021)

Yorum yapın