Masthead header

Andrew Miller’ın ödüllü romanı “Oksijen” raflarda

oksijen_1baskiAndrew Miller’ın ödüllü romanı “Oksijen” Aslı Çıngıl çevirisiyle Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kırmızı Kedi Yayınevi’nde yayımlanan  Costa Ödüllü Saf adlı romanı ülkemizde ilgiyle karşılanan, son dönem İngiliz edebiyatının en güçlü yazarlarından Andrew Miller, bu kez Booker ve Whitebread Ödülleri finalisti Oksijen ile bizlerle.

Zamanında ünlü bir pembe dizi oyuncusuyken, ailesini geçindirmek için karanlık işlere girmek zorunda kalan Larry; kırılgan ve annesine bağımlı çevirmen Alec; İngiltere’deki kır evinde ölümü bekleyen anneleri Alice; ve ilk bakışta bu aileyle bir ilişkisi yokmuş gibi gözüken, Paris’te yaşayan ünlü Macar tiyatro yazarı László…

2000 yılına üç kala, farklı nedenlerle hayatlarının en zor döneminde olan dört karakter, kritik kararlar vererek harekete geçmek zorundadırlar. Ancak bu mücadelelerinde, yazgının ve rastlantının da söyleyecek sözü vardır.

Andrew Miller’dan, toplumsal ironiyi hiçbir zaman elden bırakmayan, cesaret ve özgürleşme üzerine son derece şiirsel, aynı zamanda da gerçekçi bir roman.

edebiyathaber.net (18 Mart 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r