Ahmet Erözenci’den ‘Bulanık Adam’

Ocak 26, 2024

Ahmet Erözenci’den ‘Bulanık Adam’

N. Ahmet Erözenci’nin Bulanık Adam adlı romanı Ayrıntı Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

N. Ahmet Erözenci’nin yeni romanı Bulanık Adam, Ayrıntı Yayınları’ndan çıktı! Erözenci’nin var olmak kavramını merkezine aldığı roman, okuru kendisiyle yüzleşmeye davet ediyor. Bulanık Adam, seksenine yaklaşmış bir adam ve tek dostu olan köpeği üzerinden, “körleşmiş gözleriyle gördüğünü sandığı âlemle ruhunun yerine getiremediği talepleri” arasında kalanların, ruhunun uzaklaştığını fark etmeyenlerin arafta bir yaşam sürmeye mahkûm olduğunu anlatıyor.

Kitapları farklı yayınevleri tarafından basılan N. Ahmet Erözenci’nin yeni romanı Bulanık AdamMükemmel Katilin Peşinde, Tutku ve Aşkın Kut­sal Kitabı ve Plasebo-Bir Yalancı Mutluluk Romanı ile kanser hastalığında iletişimin öne­mini anlatan Bir Türk Filmi Olarak Kanser’in ardından Ayrıntı Yayınları çatısı altında yayımlanan beşinci kitabı.

Bulanık Adam’da var olmak meselesine odaklanan N. Ahmet Erözenci, “Duygularımız hissettiklerimiz mi, bize hissettirilenler mi? Zaman ne denli bizim kontrolümüzde? Ruhun bize hayal ettirdiği yaşam mı gerçek, sürdürdüğümüz yaşam mı? Sevgi içten hissedilen bir duygu mu, daha iyisini bulamadığımız için kimi durumlarda kullandığımız bir kelime mi? Yaşanmamışa özlem duyulabilir mi?” gibi sorulara yanıt arıyor.

Seksen yaşına merdiven dayamış, tek arkadaşım dediği köpeği Mojo’yla birlikte yaşayan A, uykusuz kaldığı bir gecede tüm yaşamını yeniden yaşıyor. Zamanı geri sararak, artık yanında olmayanlara okumayacakları, göndermeyeceği mektuplar yazarak…Mektuplardaki kelimelerden doğan öyküde kendini anlattığını, Mojo’nun yaşam sevincinin, sevgisinin, anın farkında olmak olduğunu algılamadan…

edebiyathaber.net (26 Ocak 2024)

Yorum yapın