Masthead header

212 Photography İstanbul Yarışması başvuruları devam ediyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek 212 Photography İstanbul, 8-18 Ekim 2020 tarihleri arasında 5 farklı mekanda gerçekleşecek. 10 gün boyunca sürecek olan festival, çok sesli, multidisipliner yapısıyla farklı bir tartışma ve buluşma platformu yaratmayı amaçlıyor.

212 Photography İstanbul kapsamında ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş’nin yanı sıra; Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Avusturya Kültür Ofisi İstanbul, İstanbul Cervantes Enstitüsü, ARTISRAEL ve Hollanda Başkonsolosluğu’nun da katkılarıyla; sergilerle birlikte online atölyeler, film gösterimleri, söyleşiler yer alacak. Festivalin bu yılki mekanları arasında Yapı Kredi bomontiada, Akaretler Sıraevler, Zülfaris Karaköy, Tekfur Sarayı Müzesi ve Şerefiye Sarnıcı yer alıyor.

Festivalde, AES+F, Clemens Ascher, Bruno Barbey, Michal Chelbin, Metin Çavuş, Emre Dörter ve Mustafa Erkatırcı, Grégory Escande, Julia Hetta, Zeynep Kayan, Ellen Kooi, Ouka Leele, Mária Švarbová, Sergen Şehitoğlu, Özlem Şimşek, Sıla Yalazan, Begüm Yamanlar gibi sanatçılar yer alacak.

212 FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Geleceğin fotoğraf sanatçılarının özgün seslerini bulmalarına imkan sağlayan ve 20 Eylül tarihine kadar başvuruları kabul edecek yarışma, her yaştan ve milletten, profesyonel ve amatör fotoğrafçıların fotoğraflarını bekliyor. Yarışmaya katılmak için festival web sitesinden başvuru yapmak gerekiyor.

Yarışmada birinciyi, aralarında tasarımcı Hussein Chalayan, Foam’ın Küratörü Kim Knoppers’, Photographers’ Gallery Direktörü Brett Rogers, fotoğraf sanatçısı Ellen Kooi, Aperture Magazine Editörü Brendan Embser, Özyeğin Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Metin Çavuş’un yer aldığı jüri ekibi belirleyecek.

Festival programı şöyle:

KOLEKSİYON SEÇKİLERİ

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu ve Howard Greenberg Koleksiyonu

SERGİLER

Uluslararası Yarışma 212 PHOTOGRAPHY COMPETITION,
PORTFOLYO DEĞERLENDİRMELERİ,
Mimari ve Fotoğraf Sohbetleri,
Fotoğraf Koleksiyonerliği üzerine

SÖYLEŞİ VE ATÖLYELER, FİLM GÖSTERİMLERİ 

İlerleyen günlerde açıklanacak.

edebiyathaber.net (18 Eylül 2020)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r