2021’in en dikkat çeken dizileri

Eylül 8, 2021

2021’in en dikkat çeken dizileri

Diziler artık hayatımızın en önemli parçalarından birisi. Netflix, Amazon Prime Video, Disney + ve Apple TV + gibi dijital platformlar her yeni yayın döneminde komediden, bilimkurguya farklı türlerde dizi içerikleriyle izleyici karşısına çıkıyorlar. Oggusto’dan Kübra Haniç İnce de 2021 yılında dikkat çeken dizilerini derlerdi. İşte, o liste.

Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers dizisinin konusu, gözlerden uzak bir sağlık merkezinde yolları kesişen 9 yabancının hikayesi. Zihinlerini ve bedenlerini arındırmak için 10 gün süren bir tedaviye katılan 9 yabancı bu süreçte kendileri beklenmedik durumlar içerisinde bulur. Kadrosunda Nicole Kidman, Melissa McCarthy, Samara Weaving, Luke Evans, Regina Hall, Michael Shannon gibi isimleri bir araya getiren dizinin yazarı Big Little Lies’tan da tanıdığımız Liane Moriarty’nin romanından uyarlanıyor.

It’s A Sin

Years and Years dizisiyle tanınan Russell T. Davies’in elinden çıkan It’s A Sin, 1980’lerin Londra’sında geçen bir dönem dizisi. Bir grup genç ve eş cinsel erkeğin Londra’ya gelmesini konu alıyor. Tam bu sırada başkenti etkisi altına alan bir AIDS salgını da mevcut. Şarkıcı Olly Alexander’ın Ritchie karakterini başrolünde izleyeceğimiz dizinin kadrosunda Stephen Fry, Neil Patrick Harris ve Keeley Hawes gibi isimler yer alıyor.

Shadow and Bone

Yazarın ünlü Grisha evreninde geçen ve aynı isimli romandan uyarlanan Shadow and Bone, Rusya’dan ilham alınarak yaratılmış Ravka adlı ülkede, üçlü büyücüler topluluğu Grisha’ya katılmak üzere ordu tarafından yetimhaneden alınan Alina Starkov’a odaklanıyor. Dizi, ikiye bölünmüş bir evrende vahşi yaratıklara komşu olarak yaşayan insanları takip ediyor. İki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeden bir asker, kendisini zorlu bir savaşın ortasında buluyor.

The Chair

Killing Eve’in yıldız oyuncusu Sandra Oh, bir Netflix dizisiyle karşımıza çıkıyor. Önde gelen bir üniversitede bölüm başkanlığına getirilen ilk beyaz olmayan kadın, İngilizce bölümünde zorlu talepleri ve yüksek beklentileri karşılamaya çalışır. Dizide tamamen kurgusal bir üniversite olan Pembroke Üniversitesi’ne İngilizce Bölüm Başkanı olarak atanan Dr. Ji-Yoon Kim’in hikayesini konu ediyor. Bu bölüme gelen ilk kadın ve siyahi olan Ji-Yoon Kim, bu süreçte bir dizi zorlukla karşılaşır.

Sweet Tooth 

Bir felaketin ardından yerle bir olmuş dünyada, yarı geyik yarı çocuk olan Gus, bir grup diğer hayvan-çocuk melezleriyle cevap arayışına çıkar. Sweet Tooth, insan ve geyik karışımı bir canlı olan genç Gus’ın, kendisi gibi melez insanlardan oluşan bir aileye katılmasını ve birlikte büyük bir komployu keşfetmek üzere zorlu bir maceraya atılmasını konu ediyor.

Station Eleven

Emily St. John Mandel‘in çok satan ve 2020’de tekrar popüler olan aynı adlı distopik romandan uyarlanan dizide, salgın bir hastalık dünya nüfusunun büyük bölümünü öldürüyor. Bu kurgunun başrolünde Mackanzie Davis var. Yürütücüsü ise hit dizi Atlanta’da sıkça imzası geçen Hiro Murai. Romandan uyarlanan dizi, izleyicileri ölümcül bir virüsün medeniyeti yok olmanın eşiğine getirdiği distopik bir dünyaya götürecek ve bu dünyayı yeniden inşa etmeye çalışan insanların verdiği mücadeleyi anlatacak.

Halston

Başrolünde Ewan McGregor’un yer aldığı Halston dizisi, tarzıyla bir döneme yön veren ve dünya çapında bir moda imparatorluğu kuran Roy Halston Frowick’in hayatına o daklanıyor. Kariyer basamaklarını hızla çıkan, 1970’lerde ve 80’lerde New York’ta büyük üne sahip olan Halston’ın hayatı aynı hızla kontrolden çıkar.

Tell Me Your Secrets

Bir seri katille beraber uzun üredir yaşamış Emma’ya başka bir kimlik verilir ve uzaklarda bir kasabaya yerleşir. Seri katil intihar eder. Geçmişin karanlıkları genç kızı gittiği kasabada bırakmayacaktır. İntiha eden seri katilin kaçırdığı ama cesedi bulunamayan Theresa’nın annesi ondan ümidini kesmemiştir. Kimlik değiştiren kızın peşine seri tecavüzcü birini takar, çünkü onun avını bulmak için yetenekli olduğunun farkındadır.

The Serpent

Acımasız katil Charles Sobhraj, 1970’lerde Güneydoğu Asya’da “Hippi Yolu”nu keşfe çıkan gezinleri tespit edip, bir av gibi izleyerek kendi illegal işlerine dahil etmeye çalışırken sarsıcı olaylara sebep olur. Dizide Türk dizi sektöründen tanıdığımız sürpriz bir isim de rol almaktadır.

Hawkeye

2021’in son aylarında geleceği tahmin edilen Hawkeye, Disney+ dizisi olacak. Avengers: Endgame’den sonra kurgulanan Hawkeye’da Kate Bishop rolünde Hailee Steinfeld’i izleyeceğiz. Genç Avengers’ların olacağı dizide Florence Pugh, Vera Farmiga, Tony Dalton’u da göreceğiz.

The Lord of the Rings

Hayranları tarafından büyük bir heyecanla beklenen The Lord of the Rings dizisi, filminden farklı sahnelerle Amazon Prime Video’da yayınlanacak. Orta Dünya’nın ikinci çağında geçecek olan dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Ama 2021’in sonlarında ekranda olması bekleniyor. Çekimlerinin büyük bir kısmı yine Yeni Zelanda’da gerçekleşen The Lord of the Rings dizisi için diziseverler çok heyecanlı. Filmleri bu kadar başarılı olunca dizi için de beklenti büyük.

Loki

Odin’in evlatlık oğlu, Thor’un üvey kardeşi kötü karakter Loki, yeni yılda dizi olan Marvel karakterlerinden. Mini dizi sadece altı bölüm. Disney+’ta yayınlanan dizide Loki’yi filmlerde olduğu gibi Tom Hiddleston canlandırıyor.

What If…?

Marvel hikayelerini seven herkes What If…?’i izlemeli. Disney+’ta yayınlanacak animasyon dizi Marvel Sinematik Evreni filmlerinde ele alınan filmlerin farklı olaylarlarla nasıl sonuçlanabileceğini konu alıyor. Bildiğimiz Marvel Comics karakterlerinin olacağı What If…?, ilk bölümü 24 Mart’ta yayınlandı.

Resident Evil: Infinite Darkness

Netflix’te yayınlanan Resident Evil: Infinite Darkness’ın en dikkat çeken yanı anime dizi olarak yaratılması. Korku temalı bir oyun olan Resident Evil’den uyarlanan dizinn fragmanında bile oldukça korkunç ve gerilim dolu sahneler var. Resident Evil 2’nin başrol oyuncuları Claire Redfield ve Leon S. Kennedy, dizide de başrolde yer alıyor.

Invincible

İlk sezonu sekiz bölüm olarak tasarlanan Invincible, Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman karakterinden uyarlandı. Amazon Prime Video’da yayınlanacak olan animasyon dizi, babası Nolan’ın dünyadaki en güçlü süper kahraman olan Mark Grayson’un hikayesini konu alıyor. 17 yaşından sonra kendi güçlerini de keşfetmeye başlayan Mark, bu güçleri yönetmeye çalışırken bambaşka bir hayata girer.

Call Me Kat

Afişinde yazan “1982’den beri annesini hayal kırıklığına uğratıyor” yazısından da anlaşılacağı üzere Call Me Kat, ailesinin değil kendi isteklerinin peşinden giden bir kadının hikayesi. İngiliz sitcom Miranda’dan ilham alınarak yaratılan dizi, ailesinin onun düğünü için ayırdığı parayı Kentucky’de bir kedi kafe açmak için kullanan Kat’i konu alıyor. 

The Gilded Age

Downton Abbey sevenlerin bayılacağı bir dizi yine Julian Fellowes tarafından 2021’de geliyor. 1880’ler New York’unda geçecek olan The Gilded Age, dönemin zenginlerinin aile hayatını konu alacak. Oyuncuları şimdiden belli olan dizide Cynthia Nixon ve Christine Baranski de rol alıyor.

The Nevers

HBO yapımı The Nevers, Viktorya Dönemi’nde geçiyor. Bir grup kadının yeteneklerini keşfetmesiyle başlayan dizide, kadınlar düşmanlarla savaşırken kendilerini de kanıtlamak zorunda kalıyorlar. Sıradışı yeteneklerle donatılmış kadınlar, dünyayı değiştirecek görevleri zor olsa da üstesinden gelmek zorundadır.

Ms. Marvel

Marvel Sinematik Evreninde geçen Ms. Marvel, Disney+’ta yayınlanan 2021 dizilerinden. New Jersey’de yaşayan Kamala Khan bir gün süper güçleri olduğunu keşfeder ve kafası çok karışır. Kamala’nın güçlerini doğru kullanma sürecini ele alan dizide, genç kızın duygusal iniş çıkışları da konu ediliyor.  

Superman & Lois

Clark Kent ve Lois Lane’in spinoff dizisi Superman & Lois ilk sezonu 13 bölüm olan dizide alışageldiğimizden daha farklı bir Clark ve Lois izleyeceğiz. Günümüzde yaşayan çift, her ebeveyn gibi artık genç olan iki çocuğunu yetiştirmeye çalışmaktadır. Günlük yaşam stresinin de konu alınacağı dizide Clark Kent’i Tyler Hoechlin, Lois Lane’i Elizabeth Tulloch canlandırıyor.

Foundation

Apple Tv+’ta ekrana gelen Foundation, Isaac Asimov’un 1950’lerde yayınlanan aynı adlı kitap serisinden yaratılmış bir dizi. Uzak gelecekte geçen Foundation’da Galaktik İmparatorluk çökerken insanlar medeniyeti yeniden inşa etmeye çalışmaktadır. Sürü psikolojisiyle hareket eden ve sisteme karşı gelen insanların bilim kurgu tadındaki hikayesi 2021’de dikkat çekenlerinden.

Gossip Girl

Altı sezon boyunca izlediğimiz Gossip Girl  yeni kadrosuyla geri dönüyor. Upper East Side’ın gençlerinin karmaşık hikayesini konu alacak dizi hakkında çok fazla açıklama yapılmadı. Ama Gossip Girl hayranları en az ilk dizideki kadar iddialı bir kostüm tasarımı izlemeyi umut ediyor.

She Hulk

Bruce Banner’ın kuzeni Jennifer Walters, Hulk’un süper güçlerini alınca o da yeşil bir deve dönüşmeye başlar. Avukat olan Jennifer için mahkeme salonunda sinirlenmemek için kendini tutmak oldukça zor olurken kötülerle savaşmaksa oldukça mücadeleci geçecek. She Hulk’ta başrolü Tatiana Maslany oynarken Bruce Banner’ı ise yine diğer filmlerde olduğu gibi Mark Ruffalo canlandıracak.

The Falcon and The Winter Soldier

Avengers’tan tanıdığımız The Falcon and The Winter Soldier, altı bölümlük bir mini dizi. Captain America’nın yardımcıları The Falcon The Winter Soldier;  Baron Zemo’nun yaptığı kötülüklere karşı dünyayı koruyacaklar.

WandaVision

Disney+ yapımı WandaVision, çkıtayı oldukça yüksek tutam bir Marvel yapımı. Dizi 1950’lerde Amerikan banliyösünde geçiyor. Altı bölüm olarak tasarlanan WandaVision ilk bölümüyle sitcom olarak çekildi. Elizabeth Olsen’ın başrolünde olduğu dizi aynı zamanda diğer Marvel filmleriyle bağlantılı sinyaller de veriyor.

Conversations With Friends,

Hikayesi ve oyuncularıyla çok sevilen Normal People’ın ardından, Sally Rooney’in bir diğer kitabı Conversations With Friends 2021’de dizi oluyor. Diğer kitabında olduğu gibi Dublin’de geçen hikayede bu kez iki eski sevgili Frances ve Bobbi’nin evliçift Melissa ve Nick ile ilişkisi konu alınıyor. BBC yapımı dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin olacağı ise henüz belli değil. Ama yönetmenin yeni yüzler aradığı gelen haberler arasında.

The Pursuit of Love

Yeni yılın dizileri arasında her zevke uygun, ekrana kilitleme garantili diziler dikkat çekiyor. Çok sayıda dizisiyle dijital platformlarda izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Marvel ise hayran kitlesini daha da genişletecek gibi görünüyor. Netflix’le birlikte Amazon Prime Video, Disney + ve Apple TV + da yepyeni dizilerle karşımızda olacak online platformlardan.

Cynthia Nixon’un başrolünde olacağı The Gilded Age, yepyeni kadrosuyla Gossip Girl, büyük beklentiyle hayranlarını meraklandıran The Lord of the Rings 2021’in en heyecanladıran dizilerinden. Farklı bir dönem dizisi olacak olan The Pursuit of Love ve Thor dünyasını farklı açıdan gösterecek olan Loki ise en merak edilenlerden.

Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers dizisinin konusu, gözlerden uzak bir sağlık merkezinde yolları kesişen 9 yabancının hikayesi. Zihinlerini ve bedenlerini arındırmak için 10 gün süren bir tedaviye katılan 9 yabancı bu süreçte kendileri beklenmedik durumlar içerisinde bulur. Kadrosunda Nicole Kidman, Melissa McCarthy, Samara Weaving, Luke Evans, Regina Hall, Michael Shannon gibi isimleri bir araya getiren dizinin yazarı Big Little Lies’tan da tanıdığımız Liane Moriarty’nin romanından uyarlanıyor.

It’s A Sin

Years and Years dizisiyle tanınan Russell T. Davies’in elinden çıkan It’s A Sin, 1980’lerin Londra’sında geçen bir dönem dizisi. Bir grup genç ve eş cinsel erkeğin Londra’ya gelmesini konu alıyor. Tam bu sırada başkenti etkisi altına alan bir AIDS salgını da mevcut. Şarkıcı Olly Alexander’ın Ritchie karakterini başrolünde izleyeceğimiz dizinin kadrosunda Stephen Fry, Neil Patrick Harris ve Keeley Hawes gibi isimler yer alıyor.

Shadow and Bone

Yazarın ünlü Grisha evreninde geçen ve aynı isimli romandan uyarlanan Shadow and Bone, Rusya’dan ilham alınarak yaratılmış Ravka adlı ülkede, üçlü büyücüler topluluğu Grisha’ya katılmak üzere ordu tarafından yetimhaneden alınan Alina Starkov’a odaklanıyor. Dizi, ikiye bölünmüş bir evrende vahşi yaratıklara komşu olarak yaşayan insanları takip ediyor. İki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeden bir asker, kendisini zorlu bir savaşın ortasında buluyor.

The Chair

Killing Eve’in yıldız oyuncusu Sandra Oh, bir Netflix dizisiyle karşımıza çıkıyor. Önde gelen bir üniversitede bölüm başkanlığına getirilen ilk beyaz olmayan kadın, İngilizce bölümünde zorlu talepleri ve yüksek beklentileri karşılamaya çalışır. Dizide tamamen kurgusal bir üniversite olan Pembroke Üniversitesi’ne İngilizce Bölüm Başkanı olarak atanan Dr. Ji-Yoon Kim’in hikayesini konu ediyor. Bu bölüme gelen ilk kadın ve siyahi olan Ji-Yoon Kim, bu süreçte bir dizi zorlukla karşılaşır.

Sweet Tooth 

Bir felaketin ardından yerle bir olmuş dünyada, yarı geyik yarı çocuk olan Gus, bir grup diğer hayvan-çocuk melezleriyle cevap arayışına çıkar. Sweet Tooth, insan ve geyik karışımı bir canlı olan genç Gus’ın, kendisi gibi melez insanlardan oluşan bir aileye katılmasını ve birlikte büyük bir komployu keşfetmek üzere zorlu bir maceraya atılmasını konu ediyor.

Station Eleven

Emily St. John Mandel‘in çok satan ve 2020’de tekrar popüler olan aynı adlı distopik romandan uyarlanan dizide, salgın bir hastalık dünya nüfusunun büyük bölümünü öldürüyor. Bu kurgunun başrolünde Mackanzie Davis var. Yürütücüsü ise hit dizi Atlanta’da sıkça imzası geçen Hiro Murai. Romandan uyarlanan dizi, izleyicileri ölümcül bir virüsün medeniyeti yok olmanın eşiğine getirdiği distopik bir dünyaya götürecek ve bu dünyayı yeniden inşa etmeye çalışan insanların verdiği mücadeleyi anlatacak.

Halston

Başrolünde Ewan McGregor’un yer aldığı Halston dizisi, tarzıyla bir döneme yön veren ve dünya çapında bir moda imparatorluğu kuran Roy Halston Frowick’in hayatına o daklanıyor. Kariyer basamaklarını hızla çıkan, 1970’lerde ve 80’lerde New York’ta büyük üne sahip olan Halston’ın hayatı aynı hızla kontrolden çıkar.

Tell Me Your Secrets

Bir seri katille beraber uzun üredir yaşamış Emma’ya başka bir kimlik verilir ve uzaklarda bir kasabaya yerleşir. Seri katil intihar eder. Geçmişin karanlıkları genç kızı gittiği kasabada bırakmayacaktır. İntiha eden seri katilin kaçırdığı ama cesedi bulunamayan Theresa’nın annesi ondan ümidini kesmemiştir. Kimlik değiştiren kızın peşine seri tecavüzcü birini takar, çünkü onun avını bulmak için yetenekli olduğunun farkındadır.

The Serpent

Acımasız katil Charles Sobhraj, 1970’lerde Güneydoğu Asya’da “Hippi Yolu”nu keşfe çıkan gezinleri tespit edip, bir av gibi izleyerek kendi illegal işlerine dahil etmeye çalışırken sarsıcı olaylara sebep olur. Dizide Türk dizi sektöründen tanıdığımız sürpriz bir isim de rol almaktadır.

Hawkeye

2021’in son aylarında geleceği tahmin edilen Hawkeye, Disney+ dizisi olacak. Avengers: Endgame’den sonra kurgulanan Hawkeye’da Kate Bishop rolünde Hailee Steinfeld’i izleyeceğiz. Genç Avengers’ların olacağı dizide Florence Pugh, Vera Farmiga, Tony Dalton’u da göreceğiz.

The Lord of the Rings

Hayranları tarafından büyük bir heyecanla beklenen The Lord of the Rings dizisi, filminden farklı sahnelerle Amazon Prime Video’da yayınlanacak. Orta Dünya’nın ikinci çağında geçecek olan dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Ama 2021’in sonlarında ekranda olması bekleniyor. Çekimlerinin büyük bir kısmı yine Yeni Zelanda’da gerçekleşen The Lord of the Rings dizisi için diziseverler çok heyecanlı. Filmleri bu kadar başarılı olunca dizi için de beklenti büyük.

Loki

Odin’in evlatlık oğlu, Thor’un üvey kardeşi kötü karakter Loki, yeni yılda dizi olan Marvel karakterlerinden. Mini dizi sadece altı bölüm. Disney+’ta yayınlanan dizide Loki’yi filmlerde olduğu gibi Tom Hiddleston canlandırıyor.

What If…?

Marvel hikayelerini seven herkes What If…?’i izlemeli. Disney+’ta yayınlanacak animasyon dizi Marvel Sinematik Evreni filmlerinde ele alınan filmlerin farklı olaylarlarla nasıl sonuçlanabileceğini konu alıyor. Bildiğimiz Marvel Comics karakterlerinin olacağı What If…?, ilk bölümü 24 Mart’ta yayınlandı.

Resident Evil: Infinite Darkness

Netflix’te yayınlanan Resident Evil: Infinite Darkness’ın en dikkat çeken yanı anime dizi olarak yaratılması. Korku temalı bir oyun olan Resident Evil’den uyarlanan dizinn fragmanında bile oldukça korkunç ve gerilim dolu sahneler var. Resident Evil 2’nin başrol oyuncuları Claire Redfield ve Leon S. Kennedy, dizide de başrolde yer alıyor.

Invincible

İlk sezonu sekiz bölüm olarak tasarlanan Invincible, Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman karakterinden uyarlandı. Amazon Prime Video’da yayınlanacak olan animasyon dizi, babası Nolan’ın dünyadaki en güçlü süper kahraman olan Mark Grayson’un hikayesini konu alıyor. 17 yaşından sonra kendi güçlerini de keşfetmeye başlayan Mark, bu güçleri yönetmeye çalışırken bambaşka bir hayata girer.

Call Me Kat

Afişinde yazan “1982’den beri annesini hayal kırıklığına uğratıyor” yazısından da anlaşılacağı üzere Call Me Kat, ailesinin değil kendi isteklerinin peşinden giden bir kadının hikayesi. İngiliz sitcom Miranda’dan ilham alınarak yaratılan dizi, ailesinin onun düğünü için ayırdığı parayı Kentucky’de bir kedi kafe açmak için kullanan Kat’i konu alıyor. 

The Gilded Age

Downton Abbey sevenlerin bayılacağı bir dizi yine Julian Fellowes tarafından 2021’de geliyor. 1880’ler New York’unda geçecek olan The Gilded Age, dönemin zenginlerinin aile hayatını konu alacak. Oyuncuları şimdiden belli olan dizide Cynthia Nixon ve Christine Baranski de rol alıyor.

The Nevers

HBO yapımı The Nevers, Viktorya Dönemi’nde geçiyor. Bir grup kadının yeteneklerini keşfetmesiyle başlayan dizide, kadınlar düşmanlarla savaşırken kendilerini de kanıtlamak zorunda kalıyorlar. Sıradışı yeteneklerle donatılmış kadınlar, dünyayı değiştirecek görevleri zor olsa da üstesinden gelmek zorundadır.

Ms. Marvel

Marvel Sinematik Evreninde geçen Ms. Marvel, Disney+’ta yayınlanan 2021 dizilerinden. New Jersey’de yaşayan Kamala Khan bir gün süper güçleri olduğunu keşfeder ve kafası çok karışır. Kamala’nın güçlerini doğru kullanma sürecini ele alan dizide, genç kızın duygusal iniş çıkışları da konu ediliyor.  

Superman & Lois

Clark Kent ve Lois Lane’in spinoff dizisi Superman & Lois ilk sezonu 13 bölüm olan dizide alışageldiğimizden daha farklı bir Clark ve Lois izleyeceğiz. Günümüzde yaşayan çift, her ebeveyn gibi artık genç olan iki çocuğunu yetiştirmeye çalışmaktadır. Günlük yaşam stresinin de konu alınacağı dizide Clark Kent’i Tyler Hoechlin, Lois Lane’i Elizabeth Tulloch canlandırıyor.

Foundation

Apple Tv+’ta ekrana gelen Foundation, Isaac Asimov’un 1950’lerde yayınlanan aynı adlı kitap serisinden yaratılmış bir dizi. Uzak gelecekte geçen Foundation’da Galaktik İmparatorluk çökerken insanlar medeniyeti yeniden inşa etmeye çalışmaktadır. Sürü psikolojisiyle hareket eden ve sisteme karşı gelen insanların bilim kurgu tadındaki hikayesi 2021’de dikkat çekenlerinden.

Gossip Girl

Altı sezon boyunca izlediğimiz Gossip Girl  yeni kadrosuyla geri dönüyor. Upper East Side’ın gençlerinin karmaşık hikayesini konu alacak dizi hakkında çok fazla açıklama yapılmadı. Ama Gossip Girl hayranları en az ilk dizideki kadar iddialı bir kostüm tasarımı izlemeyi umut ediyor.

She Hulk

Bruce Banner’ın kuzeni Jennifer Walters, Hulk’un süper güçlerini alınca o da yeşil bir deve dönüşmeye başlar. Avukat olan Jennifer için mahkeme salonunda sinirlenmemek için kendini tutmak oldukça zor olurken kötülerle savaşmaksa oldukça mücadeleci geçecek. She Hulk’ta başrolü Tatiana Maslany oynarken Bruce Banner’ı ise yine diğer filmlerde olduğu gibi Mark Ruffalo canlandıracak.Bu konu da ilginizi çekebilir  Mutlaka İzlemeniz Gereken Mini Diziler

The Falcon and The Winter Soldier

Avengers’tan tanıdığımız The Falcon and The Winter Soldier, altı bölümlük bir mini dizi. Captain America’nın yardımcıları The Falcon The Winter Soldier;  Baron Zemo’nun yaptığı kötülüklere karşı dünyayı koruyacaklar.

WandaVision

Disney+ yapımı WandaVision, çkıtayı oldukça yüksek tutam bir Marvel yapımı. Dizi 1950’lerde Amerikan banliyösünde geçiyor. Altı bölüm olarak tasarlanan WandaVision ilk bölümüyle sitcom olarak çekildi. Elizabeth Olsen’ın başrolünde olduğu dizi aynı zamanda diğer Marvel filmleriyle bağlantılı sinyaller de veriyor.

Conversations With Friends

Hikayesi ve oyuncularıyla çok sevilen Normal People’ın ardından, Sally Rooney’in bir diğer kitabı Conversations With Friends 2021’de dizi oluyor. Diğer kitabında olduğu gibi Dublin’de geçen hikayede bu kez iki eski sevgili Frances ve Bobbi’nin evliçift Melissa ve Nick ile ilişkisi konu alınıyor. BBC yapımı dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin olacağı ise henüz belli değil. Ama yönetmenin yeni yüzler aradığı gelen haberler arasında.

The Pursuit of Love

Nancy Mitford’un aynı isimli kitabından uyarlanan The Pursuit of Love, aristokrat bir aileden gelen Linda Radlett’in aşkı arama hikayesini anlatıyor. 1920’lerin göz alıcı modasının eşlik edeceği dizi, iki dünya savaşı arasında, Avrupa’da geçiyor. BBC yapımı dizinin başrolünde ise Lily James var.

edebiyathaber.net (8 Eylül 2021)

Yorum yapın